Yavru Kedimin Ağzı Neden Kokuyor

Ecemgnhn

Yaklaşık üç haftadır benimle olan yavrunun ağız kokusu var. Veteriner sorun yok dedi ama ciddi bir şey olmasından endişe ediyorum. İştahlı ama bugün hapşırdı da var mı aynı durumu yaşayan

12 CEVAP

duman_cat_world

Yavru kedilerde ağız kokusu gayet normal bir durumdur. Yavru kedilerin süt dişlerini dökmelerinden kaynaklıdır. Cleapet, Crystalin, Dr Animal gibi ağız bakımında kullanılabilecek spreyleri tercih edebilirsiniz. Günlük olarak suyuna 1-2 fıs sıkmanız yeterli olacaktır🤗

Lils

Mamadan kaynaklı da olabilir.

Palyaco

Beaphar dental kullanın

Seciliccan

Koku çok yoğun ve rahatsız edici ise ağız iltihabı olabilir. Bir de başka bir veterinere gösterin derim.

Kedibeho

Benim kedimin de kokuyor mamadan kaynaklı bence

Ayssgul

Yavru kedide ağız kokusu gayet normal diş çıkarıyordur

orhdoner

Ağzının içine bakıldı mı yara yada dişetinde problemden de kaynaklanıyor olabilir çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏

cat_expert

Yavru kedilerde diş değişimi kaynaklı olarak ağız kokusu olabiliyor. Kullanılan mamaya göre bu koku az yada çok olabilir. Diş etlerinde beyazlık veya aşırı kırmızılık yoksa sorun yoktur. Veteriner hekimler genelde ağız muayanesinde bunu kontrol ediyor bir diş eti rahatsızlığı varsa buradan belli oluyor.

Baliminannesii

Arka dişlerine doğru iyice bakın diş etinde kızarma kanama veya aşırı salya akması varsa tekrar götürün bence

Azemm

Yavru kediler diş döktükleri için, diş çürüğü sorunu yaşadığı için ağızları kokabiliyor. Korkulacak bir durum söz konusu değil.

syuhel

Maşallah çok tatlı bir pisicik.
Ağız kokusunun farklı nedenleri olabilir. İltihap , diş dökümü veya mama kaynakli . Eger veterinerinize guveniyor iseniz agzinda iltihap yok diyor ise diger iki nedenden biri olabilir.

Ozzey

Merhaba gecmis olsun. Yavrularda dedikleri gibi agiz kokusu olabiliyor. Ama veteriner hekiminize danisip dis fircalamaya alıştırın. Parmak fircalar var. Suya katılanlar Benimkinde kusma yaptı. Küçükken fırçalamaya rahat alistirirsiniz.gecmis olsun.