Kısır Kedinize Kısır Yaş Mamamı Veriyor Sunuz?

pablopicasso

Merhaba

Bugün yaş mamalar ile ilgili soruları görünce aklıma geldi.

Pablo mamalar konusunda çok seçici.

Hatta yaş mamada nd, schesir, nutri vs. kaliteli bir çok mamayı demedik ama yemedi.
Taa ki Petlebi’den gelen vets plus sığır ve kuzuyu deneyene kadar 😍

Somonluyu asla sevmedi. Ancak diğerlerini severek tüketiyor.

Kafama takılan ve araştırmalarıma istinaden belirtiyorum. Pek öyle kaliteli kısır kedi yaş maması yok.

Siz bu konuda neler yapıyor ne gibi tercihler sunuyorsunuz?

8 CEVAP

BusraLuti

Haftada bir veya 2 haftada bir verdiğim için kısır olarak bakmıyorum sevdiği yaş mamadan alıyorum. Çok çeşit denedim en çok matisseyi sevdi bizimkiler

duman_cat_world

Evvelden bununla ilgili bir post açmıştım. Zaten kısır mama kullanıyoruz, kısır yaş mamaya pek gerek yok. Felicia konservelerinden alırken kısır tercih ediyorum mesela. Ama piyasada kaliteli kısır yaş mama pek yok.

Haftada 1-2 veriyorsanız yetişkin konservesi kullanabilirsiniz. Her gün yaş mama veriyorsanïz kısır kullanmanız gerekir.

duman_cat_world

Misal kedinizin kilo problemi yoksa kitten konserve de tercih edebilirsiniz, yaş mamalarda pek fark etmiyor. Önemli olan severek tüketmesi ve içeriğinin güzel olması😻😋

simbakedi

yavru ya da yetişkin kullanıyorum :D kısır yaş mama, kısır malt bana sanki biraz sömürmek gibi geliyor. alt tarafı et yiyecekler yani. haftada 1-2 kere verdiğim bir şey olduğu için kısır yaş mama düşünmüyorum. me-o nun kısır ve yetişkin yaş mamalarını incelediğimde değerlerde bile farklılık yoktu.. birine +1 protein eklenmis o kadar.

Lils

Ben yetişkin kullandım şu ana kadar hep. Yavru, kısır vs. pek önemli değil bence. Erkek kedilerde biraz daha önemli olabilir değerleri idrar yolu problemleri için

orhdoner

Merhaba normal yetişkin schesir kullanıyoruz çok memnunuz kısır almıyorum zaten haftada iki yiyorlar onu da kısmayalım artık diye düşünüyorum birşey olacağını sanmıyorum sağlık açısından ☺️

beyzathemoc1

veterinerlerle konuştum bunu
her gün veriliyorsa şart ama haftada 1-2 vs ise fark etmiyor

pablopicasso

Lils# bizde yeni yeni vetsplus a sevdalandık🥰🥰 yoksa hiç birinin yüzüne bakmadı. Aynı fikirdeyim nadir yedikçe ve kilo problemi yoksa içerik önemli.

Fakat söylediğiniz gibi kısır erkek kedi olunca 😬