Kedim Otobüste Sürekli Miyavlıyor

mrybetul

Merhaba sevgili hayvan dostları, kedimi çoğunlukla dışarı çıkarmam çıkarsam da yürüme mesafesinde gezer geliriz. Fakat tabi veteriner için zorunlu olarak otobüse binerek gitmemiz gerekiyor. Ve her defasında otobüsü inletiyor diyebilirim. Çok bağırıyor. İnsanların çoğu şoföre şikayet ediyor kedi soktunuz otobüse şu bu diyerek. Ve şahsen ben üzülüyorum. Otobüste uyuması için veya sessiz olması için ne yapabilirim? Bunun bir çözümü var mı? Lütfen acil cevaplar mısınız

6 CEVAP

simbakedi

benimki de anayolda otobüs beklerken ağlıyor ama otobüste susuyor. boxın üstünü örtüyorum ve onu ya koltuğa ya da otobüsteki yüksek yerlere koyup tutuyorum. en kötü yere koyuyorum öyle ses çıkarmıyor. ayrıca laf edenlere sizi almışlar kedimi mi almayacaklar diyin. böyle kafasızlara laf söylemekten çekinmeyin. kendi bebekleri olsa ağlasa kimse ses çıkarmaz, hayvan ağlıyor diye mi konuşma hakkı buluyorlar. yüzsüzler.

duman_cat_world

taşıma kabını bir örtüyle örtebilirsiniz gerçekten ise yarıyor. dışarıyı görmediği icin daha az stres oluyor benim kedim. tabii açıklık bırakmayı unutmayın temiz hava alsın

incirreis

Strese girdiği için miyavlıyordur. Gimcat relax paste alabilirsiniz, tek çare bu görünüyor maalesef.

_SeNa

Benim kedim de arabada çok stres oluyor sürekli miyavlıyor,dilini dışarı çıkartıp salya akıtıyor, bazen de kusuyor.(yolculuk 5-10 dk) Biz çözüm bulamadık 🤷🏻‍♀️

mrybetul

Bende çoğunlukla üstünü örtüyorum en fazla beş dk kadar susuyordu bagirsa da cagirsa da gittik artık. Teşekkür ederim herkese

Arzbala

Benim kızım asla araba sevmiyor veterinere götürmek bile zulüm ki 5 dakika kalp atışları hızlanıyor ve dili dışarı atıyor bu 5 dakika onada banada zulum “gimcat relax paste” duydum ama kullanmadım.