İshal Hakkında Bitmeyen Çile

citirbebegim

İyi akşamlar herkese. Ben artık hatayı kendimde aramaya başladım. İshali bir geçiyor sonra tekrar ediyor. Bir gün sürüyor ya da iki gün sonra normale dönüyor. Tuvaletin başında beklemekten çok yoruldum artık. Aşılarımız tam, lösemi hariç. Kan tahlillerine bakıldı, gençlik hastalığı testi yapıldı. dışkıya bakıldı ama bir sorun çıkmıyor. Mamamız; acana first feast. Yaş mama schesir veriyorum artık sadece. Sıvı probiyotik kullanıyoruz veteriner verdi, 2 günde 1. Her sabah glukozamin kullanıyoruz sıvı şekilde ve 15 günlük C vitamini tablet. 8-9 günü kaldı C vitaminin. Bunlar dışında sadece ara sıra ev yoğurdu veriyorum. Gimcat kitten paste her akşam veriyorum 4 günde 1e düşürdüm. Ödül maması da gimcat çubuk ve meo deniz taraklı. Şimdi ben nerede hata yapıyorum? Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz? Yemesi içmesi çok güzel mamayı çok seviyor veteriner mamadan olduğunu düşünmüyorum dedi bu ishal durumunu. Benim gibi bu durumu yaşayan var mı? Ekstra olarak kusması hiç olmadı ve çok hareketli.

9 CEVAP

citirbebegim

Simbakedi, cevap için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Daha önce royal canin kitten kullandı ama 2 hafta falan kullandı sonra alıştırarak acanaya geçtim 2 ay oldu. Yaş mama normalde haftada bir veriyordum ama dişlerinden dolayı yemiyor diye içim rahat etmedi 2 gündür yaş mama verdim onu keseyim o zaman. Ödül mamalarınıda keseyim. 2 ayrı şurubu ve C vitaminini veterinerimiz vermişti. Ben o kadar çok evham yapıyorum ki sürekli başımıza bir şeyler geliyor. İnsan kıyamıyor, gece gündüz takip ediyorum umarım bu ishal belası başımızdan bir an önce gider 🥺 çok çok teşekkür ederim 🌺

citirbebegim

Palyaco,
Gerçekten ben artık diyorum ki benim yüzümden oluyor demek ki. Bu akşam ilk önce normal yaptı dışkısını sonra su gibi bir iki damla dışkı geldi sonra yumuşadı. Daha dün çok iyiydi. Ben somon yağı vererek zaten bağırsak florasını bozdum 10 gün iyileşmesi için uğraştım şimdi yine böyle oluyor. Diş çıkarma ağrısı var 2 gündür yaş mama veriyorum normalde haftada bir veriyordum acaba o yüzden mi oluyor. Bu mamayı araştıracağım, çok teşekkür ederim.

Palyaco

Yogurt bir numaralı hata mama iyi gelmiyor olabilir acana benim kedimede iyi gelmedi brit care de iyi gelmedi exclision deneyin ishali geçecek bazı mamalar bazı kedilere iyi gelmiyor benim kedim gibi

Palyaco

Evde yapılsa bile laktoz var içinde buda kedilerde büyük rahatsızlıkları beraberinde getiriyor

simbakedi

ev yogurdu oldukca ve kedi her gun kaseler dolusu yogurt yemezse yogurt zararli degildir. kedinin ozel bir laktoz intoleransi yoksa bu konuda endiseniz olmasin. bence verdiginiz besinler cok besleyici ama biraz fazla. ornegin acana yaninda kitten pastei haftada 1 verseniz yeter zaten acana gayet iyi bir mama. kedi buyudukce 2 haftada 1 bile yeterli olur. bence su an odul mamalarini kesin, yas mamasini kuru mamayla karisik verin yeter. biraz fazla yas mama da ishal yapar, yani benimkini bir kere yapmisti hatta felicia kullandigimda olmustu. belki veterinere danisip gimcat sindirim sistemi destekleyici maltini alabilirsiniz, yardimci oldugu soyleniyor. ayrica acanadan once herhangi bir mama kullaniyor muydu kediniz tahil barindiran? belki tahilsiz mama kotu etkilemistir emin olamadim. kullanmiyorsa ve bir anda basladiysa baska bir seydir ama. hareketlerinde bir sorun yoksa, istahi yerindeyde endiselenmeyin bu kadar. belki antibiyotik sonrasi midesi alismaya calisiyordur, bugun bir soruda da biri yazmisti mesela

nburcud

Aynı problemi ben de çok yaşıyorum ya.İyi bakıyorum iyi besliyorum ama sürekli ishal olup duruyor.Enerjisinde iştahında veya sağlığında bi problem yok çok şükür,neden olduğunu ben de anlayamıyorum

irmtnc3

Ahhh biz kaç ay çektik biz sadece mama veriyorduk prolan kitten ödül maması vs hiç vermedik o zamanlar yoğurt kefir probiyotik vermeyi akıl etmedik Royal canin sensible 33 mama aldık 1,5 ilk hafta kullandık pek bir şey olmadı ama 7 gün sonra su gibi kaka yapan kedi olması gerektiği gibi katılıkta yaptı biz şok tabiii (proplan kitabeden rc ye geçiş yapmadık direk proplan vermeyip rc verdik) 7 ay bu mamayı kullandık 10 aylık oldu kısırlaştırıdk nd ringa balıklı ve bıldırcınlıyı denedik geçiş süresiyle geçtik olmadı ilk ringa başlığı ağır geldi dedik sonra bıldırcınlı aldık olmadı nd ağır geldi şimdi 1 aydır falan sabah proplan hindili kısır akşamları rc sensible yiyor hiçbir sorun kalmadı Ama prolanı tek verince rc vermeyince anında ishal oluyor anlamdık bu rc nin etkisi büyüsü ne bu kadar ama tek çaremiz. Bu prolan rc çok iyi mamalar değil içinde tahıl olduğu için ama bu mamalar yarıyor kedime Rc sensible 33 deneyin bence

simbakedi

merak etmeyin bir halsizligi, istahsizligi olsa en cok korkmaniz gereken sey ishal yaninda. onlar yok, sadece bagirsaklari duzgun calismiyo bebisin :D baska yardim onerisi olanlar da yazacaktir. bu arada benim kedimin yumusak kaka sorununa haslanmis tavuk cok iyi gelmisti, yiyorsa kediniz deneyin derim

simbakedi

merak etmeyin bir halsizligi, istahsizligi olsa en cok korkmaniz gereken sey ishal yaninda. onlar yok, sadece bagirsaklari duzgun calismiyo bebisin :D baska yardim onerisi olanlar da yazacaktir. bu arada benim kedimin yumusak kaka sorununa haslanmis tavuk cok iyi gelmisti, yiyorsa kediniz deneyin derim