Kedimiz Mama

Meyra32

Kedımız bize geldıgınde 2 aylıktı kuru mama egıtımı var demıslerdı fakat hıcbırını yemedı.veterınere götürdük rc verdı onuda yaş mamayla yemeye başladı.suan 12 aylık normal mamaya gecmek ıstıyoruz ama yemıyor.deneme yaptık 4 gün aç kaldı yemedı uzulduk yenıden devam ettık yemeye.ama suan çok pahalı olduğu ıcın tekrar denemeye baslayacagıZ.petshopta satılan hıcbır mamayı yemedı.baska bır veterinere sorduk bebek mamasına alıstıgı ıcın yemıyordur dedı.suan ne yapmalıyız nasıl alıstırmalıyız normal kuru mamaya.o aç kaldıkca uzuluyoruz bırsey olur dıye korkuyoruz

9 CEVAP

simbakedi

balikli mamalar denediniz mi? nd ocean ya da acana pacifica deneyebilirsiniz imkan varsa. hatta bu siteden 1.5kglik nd ocean alip, zipinden sorunsuz acip deneyin. paketin %10undan daha azini kullanirsaniz geri iade edebiliyorsunuz. onun icin tekrar arayip sorun isterseniz. ayni olay brit care icin de gecerli. balikli mamayi benim kedim reddedemiyor, sokaktakiler de ayni sekilde. denemediyseniz oneririm. ayrica yas mamayla karistirip verirken yas mama miktarini giderek azaltin, boylece kuru mamaya da alisir belki. bu yontemi denediniz mi hic

Meyra32

Balıklı mama denemedık hıc.12 aydır hep royal canın veterıner onaylı olanından yedı yaş mama karışımı.petshoptakı rc yı yemedı.yas mamayı azaltarak verdık gene yemıyor.dıger mamalarada yaş mama karıstırdık onları hıc yemedı.hatta ıcerısıne sadece 5 adet farklı kuru mama koyduk gerısını kendı yedıgınden kokladı kokladı onuda yemedi :(

Palyaco

Exclision yavru yemeyen kediler bile yiyor birde sulu yas mamaya ekleyip verirseniz daha çabuk alışır gimcat elmali fleto tavuklu suyu bol kuru mamayi karıştırın 1 hafta sonra kuru mamaya alisicak

Warriorsans

Acana pacifica önerebilirim bizim kedi seçici değil ama şu ana kadar verdiğim her kedi yedi brit care tavşanlı da güzel

simbakedi

kediniz hep rc yediyse nd tahılsız belki geçişte sorun yaşarsınız, proplan somonlulara baksanız daha iyi olabilir. rc içeriğinde et olmayan bir ürün, belki içind et olan nd, proplan, acana ve belki exclusion yerse hem daha faydalı olur hem de denemiş olursunuz. yanlış hatırlamıyorsam proplan ve exclusion da yeme garantiliydi yani 1.5kglık paketlerini nd gibi deneyebilirsiniz diye hatırlıyorum. yarın müşteri hizmetlerine sorup öğrenin isterseniz

Meyra32

Tamam yarın ogreneyım çok teşekkür ederim bılgılerınız ıcın ınsallah umarım yer 🙏🏻Çok sağolun

Meyra32

Tamam not alıyorum hepınızın dedıgını alacagım sırayla deneyeceğim başka çarem yok çünkü dayanamıyorum aç kalmasına.o da ınat edıyor resmen geçen sefer 4 gün aç kaldı bu sefer daha uzun süre kalırsa dayanamam yıne uzulup verecegımden korkuyorum

Meyra32

Tamam yarın ogreneyım çok teşekkür ederim bılgılerınız ıcın ınsallah umarım yer 🙏🏻Çok sağolun

Meyra32

Sormayı unuttugum bırsey daha var .ben sımdı yavru Kedı mamasımı alıcam yetıskınmı yoksa kısırlastırılmısmı