İştah Hakkında

Minnak53

Selam arkadaşlar ;
Şöyle ki bizim oğlan çok az mama yemeye başladı yani şimdi bu hafta 12 aylık oldu ve artık yetişkin mamaya geçtik ama bakıyorum bir avuç kadar yiyiyor günü bitiriyor sıcaklardan mı acaba sizinkiler nasıl:(

14 CEVAP

sezind

Sıcaktan olma ihtimali yüksek. Benim kedilerimin maşallah iştahları çok açıktır ama onlar bile bu havalardan dolayı tabaklarına az mama koymama rağmen bitiremiyorlar. Gün içinde falan sürekli uyuyorlar. Sıcaklar çok etkiliyor hayvanları..

KedimVar

Başka markalar deneyin. Mümkünse sadece yaş mamayla da bekleyebilirsiniz.

betulaltundal

Bence sıcaktan böyle yapıyor benim kızım da çok az yiyor gündüz uyuyor hep. Bir süre daha denemeye devam edin ama havalar serinleyince geçer diye düşünüyorum. Hills kitten ve hills yetişkinin aroması aynıysa zaten lezzet sorunu olduğunu sanmıyorum.

yasement

Benimki de anca o kadar yiyor :/ Cok hareket etmiyor acikmiyor heralde hava da cok sicak hak veriyorum ona.

KedimVar

Günde kaç gram mama yiyor?
Mamanın markası ne belki sevmiyordur.

Minnak53

Daha önce hills kitten kullanıyordum sonra hills yetişkine geçtim yemedi sonra acana denedim yemedi orijen yemedi brit care yemedi nd yi yiyiyor onuda aç kalmamak için anlamadım gitti :( çok az yiyiyor yani gr bilemiyorum ama tane olarak saydım bugün 60 tane yedi :(

betulaltundal

Ne zamandan beri bu şekilde? Sıcaklardan iştahı azalmış olabilir ama o kadar çok mama markası saydınız ki uzun süredir böyle sanırım :O

Minnak53

Hayır 1 aydır bu şekilde ..

Minnak53

Bu mamaları zaten 1 ay içinde denedim hangisini severse diye ama ııhh yemedi..

KedimVar

Yaş mamayla karıştırarak ya da ıslatarak vermeyi denediniz mi?

Minnak53

Yaş mama bebeliğinden beri yemiyor sadece kuru mama :(

Minnak53

betulaltundal,
Evet aslında araması aynıdır kitten tunalı kullanıyordum yetişkinde de tunalı ama kittenin taneleri yassı üçgen gibi yetişkininki küçük silindir şeklinde gibi onu ağzına alıp çiğnemeye çalışıyor sanki sonra geri bırakıyor yere ...

betulaltundal

garipsemiş olabilir ama mutlaka alışacağını düşünüyorum. Ne kadar sürdürebilir ki :)

KedimVar

Evet şimdi herkes sıcaktan deyince fark ettim benimki de çok az yiyor. Eskiden daha fazla yerdi. Şimdi azıcık koymama rağmen bitiremiyor. Ama Lidya da öyle bir sorun yok. Kendi mamasına karşı değil ama Peri nin mamasına karşı pek iştahlı. :))