Kedim İshal

Cnskybs

3 aylık bir sokak kedisi sahiplendik aldığımda ishalmis iç dış parazit yaptrdim ishal sorunu olduğu için vet. Götürdüm ve 4 günlük bir tedavi uygulandı ilaçlı hills mama kullandık herşey güzel giderken tekrar oldu enerjisi vs herşeyi çok iyi. Sürekli yapmıyor iki kere yapıyor ama onda da ishal yapiyor. Ne yapmam gerekiyor ne kullanmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

5 CEVAP

Tavuk ve pirinci haşlayıp püre halinde yedirebilirsiniz, bana veteriner hekimimiz önermişti kedim ishal olduğunda.

Ek olarak hekiminizle görüşüp probiyotik/prebiyotik takviyesine başlayabilirsiniz. Çok geçmiş olsun :)

Miscatt

Patates başlaması verebilirsin benimde kedim 2.5 aylık ishal olduğu zaman veriyorum düzeliyor. Tavuk göğüs haşlaması da verebilirsin.

Miscatt

Birde yaş mama veriyorsan bu ara verme yanda kuru mamayla karıştırıp verin. Fazla yaş mama da ishal yapabiliyor

orhdoner

Yaş mamayı kesin en azından ishali durana kadar probiyotik ev yoğurdu ya da kefir anında kesiyor. Yada tavuk ile patates haşlayın ezip verin işe yarıyor. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏

Cnskybs

Teşekkür ederim sabah deneyeceğim.