Kedimin Akciğerlerinde Problem Var, Lütfen Yardım Edin:(

gizemuslu

merhabalar. yaklaşık 3 aylık dünya güzeli bir kedim var adı Lila. barınaktan 1.5 ay önce sahiplendik çok oyuncu, hareketli, iştahı yerinde, musmutlu bi kediydi. ta ki 4 gün önce sokakta bulduğum minik kediyi eve getirene kadar. sokaktan getirdiğim kedi gripti muhtemelen, burnu akıyor ve sürekli öksürüp tıksırıyordu. kumlarını mamalarını falan ayrı yerlerde verdim ama yeni kedi Lila'nın kabına kakasını yapmış, ondan sonra mı bilmiyorum lila da hastalandı. burnu akmaya başladı, sağ gözünde akıntı oluştu, karnı çok şişti, halsizleşti hiç oynamıyor, zar zor nefes alıyor. tüylerinin parlaklığı bile gitti. bunlar olduktan iki gün sonra veterinere gittik, yani bugün. steteskopla dinleyip akciğerlerinde bi problem olduğunu söyledi birkaç gün antibiyotik iğnesi yapalım dedi o ara ağlamaya başladığım için tam hatırlamıyorum ne olduğunu. kalkıp kendisi bi şeyler yemiyor ama ben elimle yedirince yiyor gayet, su da içiyor. evde neler yapabiliriz ne yedirip ne içireyim, başka bi veterinere de götürmeli miyim, röntgen tahlil ekg falan istemeli miyim çok çaresizim nolur yardım edin. bundan önceki kedim de sarılıktan vefat etmişti aynısını tekrar yaşamak istemiyorum, şimdiden teşekkür ederim

10 CEVAP

gizemuslu

hepinize çok teşekkür ederim cevaplarınız için^^ başka veterinere götürdüm o da aynı şeyleri söyledi, doğru teşhismiş. bugün 3. ve son iğnesini oldu Lila, epey de iyileşti. nerdeyse eskisi gibi, iştahı yerinde, göz akıntısı kalmadı, evde gezmeye koşmaya başladı. tekrar çok teşekkür ederim^^

KedimVar

Bence başka bir veterinere daha götürün. Hastalığından emin olduktan sonra tedaviye başlayın. Çok geçmiş olsun. Yaş mama vermeyi deneyin belki onu kendiliğinden yer.

Entropi

Lenf bezleri şiş mi ona bakın .
Ciğerlerini üşütmüş olma ihtimalide var .
Klamoks alın eczaneden şırınga ile 5 ml sabah akşam gırtlağına tek seferde .
Antibiyotik iğne sadece para tuzağı yaptırmayın birdaha.
Caniverm hap alın klinikten yutturun.
Mama olarakta somonlu pirinçli proplan kuilanın ayrıca ayaklarına ve karnına sirke sürün arada son olarakta ciğer alın yağsız az su ve az zeytin yağı ile kavurup verin .
Yaş mama kullanmayın ille almayı düşünürsenizde brit veya hills kullanın .

bolt

Bence akciğerin yanısıra yeni kedi geldiği içinde kıskanıyorum ve ilgi istiyo olabilir

Bence de başka veterinere götürün onun anlamadığını bilmediğini bir başka vet bilebilir yararı var ayrıca eve yeni getirdiğimiz hasta kedinin de ciğerlerinden problemi olabilir belki bulaşıcıdır size de geçer dikkat edin

kedi_55

Konulan teşhisler fip virüsü de olabilir diyer kediyede bulaştığına göre ama korkmayın yeni vet götürün geçmiş olsun

fundaa

Mutlaka başka bir veterinere götürün..virüs kaynaklı bir durum muhtemelen..

fundaa

Bağışıklık düşmüş ve virüs hortlamış..dışkısını kontrol edin ishal durumu da varmı..yemek yememesi de hoş değil..evde birşey yapamazsınız..detaylı bir şekilde veteriner tarafından tahlilleri yapılıp takviyelerine başlanmalı..

Alfam

Tek veterinerle kalmayın başka veterinerlere mutlaka gösterin temel sorun bu olmayabilir Geçmiş olsun umarim eski haline döner

Çok geçmiş olsun bencede bi veterinere götürün kiskancliktan yemez belki ama göz akıntısı veya başka hastalıklar olucagimi sanmıyorum sadece kendini soyutlar sizden biraz bence başka vere götürün ve detayli tahlil isteyin ama kaynak yeni gelen kedi olduğu için iyileşme bile bulaşıcı bi hastalıksa tekrar kapar küçük kediyidfe gösterin ve evi sürekli şirkeyle temizleyin mikrop barinmasin ve ne olduğunu söylemeden niye hemen antibiyotik verdi küçük kediyi de getirin demedi ki anlamadim