Kedimin İlk Günü

sarpyilmaz

Arkadaşlar ben sarpın arkadaşı melisa şey sorucaktım ben bugün kedi sahiplendim 43 günlük şu an evimde ama çok hareketsiz devamlı uyuyor ve yatak altlarına giriyor hep bir kere tuvaletini yaptı neden böyle sizce

7 CEVAP

yasement

Yalniz daha dune kadar kedimin asilarini yaptirmazsam diye soru soruyodun tatlim.d

sarpyilmaz

43 gündür başka evdeydi ve kardeşleriyleydi anneleri ölmüş maalesef sahiplendiğim kişi kendisi besledi

Giizemyilmaz

Benim kedim de ilk bi kac gün korkuyodu saklaniyodu dokunmamiza izin vermiyordu şimdi kucaktan inmiyo zamanla alışıyor bu süreçte bol bol ilgi ve sevgi gösterin :)

cafarident

Yavru kedi olduğu için çok uyuması normal başka bir evden geldiği için evinizi yabancılamış biraz o yüzden çekingen davranır tuvaletini yapmamasının nedeni belki tuvaleti yoktur yani kakası çişi falan yoktur o yüzden öyledir zamanla geçer ama ilk geldiği günden itibaren ona bir yer belirle kendini oraya ait hissettir ona mesela benim kedimin ilk geldiği günden beri yeri koltuk ve hiç değişmedi korktuğunda uykusu geldiğinde hep oraya gidiyor koltuk onun oldu artık ben açıkçası kedi yatağı almanızı tavsiye etmem çünkü kediler bence istediği yerde yatmalı çünkü benim kedim öyle ama en çok koltukta uyuyor eğer bir sorun olursa kediler ile alakalı bir sıkıntı yaşarsan bana yaz eğer facebook varsa bana Cansu kaya diye ulaşabilirsin oradan da yazabilirsin sen nereden bileceksin dersen eğer ben kediler üzerine neredeyse 3 yıldır araştırma yapıyorum tatlım kediler hakkında bir çok şey biliyorum ve veteriner olmak istiyorum yani anlayacağın bana istediğin soruyu sorabilirsin tatlım

cafarident

Efendim anlamadım sayfama da Lesi yazmışsınız ne oluyor ben de öğrenebilir miyim

yasement

Anladin bence.d

KedimVar

Normal. Alışması için ona Zaman tanıyın. Bırakın uyusun. Daha Bebek olduğu için uyumadı normal. Büyük kediler bile çok uyuyor bu sıcakta. Ara sıra oynatmaya çalış. Kurdele işe yarayabilir. Sana önerim kedi sütü tozuyla beslemen. Çünkü anne sütünden erken kesilmiş ve bu da ileride hastalıklara sebep olabilir. En az 2 aylık olana kadarkedi sütü tozuyla besle. :))