Kedi Alerjim İçin Önerileriniz?

ezginiko

Bu ay oğlumla 1. Senemiz doluyor. Sahiplenirken alerjim olduğunu bilmiyordum. 1. Aydan itibaren alerji ilaçları kullanıyorum. Bunu hiç sorun etmedim oğlum için değer tabi ki. Ama son 3 aydır geçmeyen öksürükler vs geçer diye bekledim ama krize dönüşünce hastaneye gittim. Alerji ciğerlerime indiği için astım başlangıcı oluşmuş. Ailem onu sahiplendirmem konusunda baskı yapıyor bu yüzden. Ben hala çözüm bulma yolundayım arkadaşlar. Önerebileceğiniz herşey benim için çok değerli.

11 CEVAP

Melike0nur

Kum kullanıyorsaniz pelete geçin kesinlikle. Çoğu kişinin kediye alerjim var sanirken aslında kuma alerjisi olduğu ortaya çıkıyor değiştirdikten sonra.
Eğer ki bunla alakalı değilse söyleyebileceğim pek bir şey yok sanırım, geçmiş Olsun umarım şifa bulursunuz en kısa zamanda 🙏

orhdoner

Aynı şikayet bende de var yıllardır ama benim yavruları aldıktan sonra astıma çevirdi daha yeni doktora gittim hava verdi günde iki kere alıyorum. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Pelet kullanıyorum ben de aldığımdan beri yavrularımı tozutmasın diye ayrıca ben yatak odama ben uyurken almamaya çalışıyorum sürekli evi süpürüyorum ve tarıyorum tüylerini haftada 3 kere falan ama gene çok öksürüp tıkanıyorum ilaçlarımı alıyorum şuanda ama yavrularımı vermeyi düşünmüyorum onlar benim canımdan parça umarım bu şekilde bağışıklık kazanırız ve geçer. Propolis desteğine de başladım fayda edecektir diye düşünüyorum.

hannnngggg

öncelikle geçmiş olsun alerjinizin tanı koyulması çok önemli gerçekten kedi köpek hayvan alerjisi mi var yoksa toz çiçek polen gibi alerjilerde beraberinde mi var bence burada farklı doktor görüşleri almak gerekli tek doktora sabit kalmayın diyebilirim birde alerji ile mücadele eden kedileri olan instagram da bir hesap var rickandmortybrothers diye gönderilerini alerji başlıklarını inceleyebilirsiniz birde bazen kedilere değil de kedi kumuna bentonit alerjisi de olabiliyor cam peleti deneyebilirsiniz kediniz içinde alerjen azaltıcı proplanın bir mama serisi var ona da göz atabilirsiniz sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle 💕

Melike0nur

Tıraş konusuna pek sıcak bakmıyorum ama mecbur kalırsanız anestezisiz yaptırın derim çünkü yine tüyleri uzayacak ve sürekli anestezi alması ona zarar. Bence bu son çare olsun 😔

ezginiko

@hannnngggg çok teşekkür ederim hemen bakıcam söylediğiniz sayfaya. Alerji testinde de kedi alerjim olduğunu çıktı malesef 😑 satışa çıktığından beri proplanın bahsettiğiniz serisinden kullanıyorum zaten 😊 malesef yeterli olmadı. Araştırmaya da devam ediyorum teşekkürler tekrar iyi dilekleriniz için 🙏

ezginiko

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah aynı sorunu yaşayan herkes kurtulur bu alerjiden gerçekten çok zor 😑 kumu değişebilirim dediğiniz gibi. Bugün dr bana da hava verdi. Sprey ve alerji haplarıda devam edicem. Propolise de bakıcam hemen.

ezginiko

Bazı kişilerden kedimi traş ettirmem konusunda öneri aldım tüylerindeki alerjenleri azalması için bu konuda ne düşünüyorsununuz arkadaşlar?

orhdoner

Hiç tavsiye etmiyorum yanlış anlamayın ama bence psikolojisi bozuluyor yavrucakların bana göre tabi doğru bulmuyorum çok zorunlu olmadığı sürece yapılmamalı diye düşünüyorum ☺️ Bir de pro planın alerjen azaltan maması çıkmış yeni acaba ondan kullanma şansınız var mı belki o da işe yarar diye düşündüm

simbakedi

tiras ettirirsrniz kedinizin tuyleri uzun uzun degil kisa kisa dokulecek. ayrica kedinizin mental ve fiziksel sagligini kotu etkileyen bir durum bu. hayvansever bir doktor bulup igne olabilirsiniz igneleri varmis bunlarin. gercekten her kediyi gordugunde hastanelik olan bir tanidigim var ignelerle hic sorun yasamiyor

ezginiko

@orhdoner çıktığı günden beri o mamayı kullanıyorum 😄 traş konusuna bende sıcak bakmıyorum öneri olarak geldiği için sormak istedim sizlere de 🙏

orhdoner

Öyle mi bilmiyordum walla kusura bakmayın o zaman ☺️🙈 Yani ben de çevremden ve veterinerden duyduğum kadar bilgi verdim sizlere umarım çabuk zamanda krizleriniz son bulur Allah şifa versin 🥰