Natural Bastet Geçiş

Ayssgul

Şuanda sanicat marsilya sabunlu kum kullanıyoruz. Ancak geçiş yapmak istiyoruz. Natural bastet pelet siparişi verdik. Yorumları oldukça güzeldi. Kum kullanmak kızımın burun kanalları dar olduğu için zor oluyor. Onun için çok zararlı. Size sorum şu, kumdan pelete nasıl bir geçiş yapabilirim? Bir de pelet kullananlar memnunlar mı önerirler mi? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

7 CEVAP

duman_cat_world

Bentonit kuma yaptığı idrar topağını ve bir iki parça dışkıyı saklayın🙈 pelet kum geldiğinde patilerini kuma sürtün, bir tanışsın. İdrar topağını ve dışkıları pelet koyun veya gömün. Tuvaletini geldiğinde kedi idrarının ve dışkısının kokusunu aldığı için tuvaletini yapacaktır. Tabii çok gıcık bi tip değilse🥲 Bazı gıcık tipler o zaman da yapmayı reddedebiliyor. O zaman işiniz daha zor. Bentonit ve peleti karıştırma aşamasına geçmelisiniz. Önce benim dediğimi deneyin.

Dkd

Suzionline da bu konuda güzel bi video vardı diye biliyorum. İsterseniz bi göz atın

Ayssgul

Bizimki biraz gıcık bir tip ama 🙈😅

orhdoner

Ben geçerken yarı yarıya karıştırıp koydum alışma dönemi öyle oldu daha sonra hepsini pelet ekledim alıştılar çok da zor olmadı inşallah sizin de kolay olur geçme döneminiz çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda yavrunuza 🙏

Gimlihanim

Suzionline kum içine her gün 1 avuç pelet atarak yavaş yavaş alıştırıyordu. Belki o şekilde yaparsanız kolay bir süreç geçirirsiniz.

Ben natural bastetle beraber yeni tuvalet de almıştım ona tamamen pelet koydum ve eski tuvaletiyle yan yana koydum. Sonra eski kumuna biraz pelet karıştırdım. Zamanla pelet miktarını da artırdım ve öyle yapınca birkaç gün sonra sadece çişini yapmak için pelete girmeye başladı ama kakasını bentonite yapıyordu kum azalsa da. Bentonit kumu azaldıkça üzerine pelet ekledim ve bu arada pelete de bentonit eklemeye başladım peletten hala çekindiği için. Bundan da yaklaşık bir hafta sonra elimde kalan temiz bentonit kumun hepsini pelete döküp eski kumu kaldırdım. İlk kakasını çok çekinerek yapsa da şu an tamamen alıştı. Bizimki de gıcık ve seçici bir kedi istemediği şeyi asla yapmaz ama bu şekilde pelete alıştı. Umarım yardımcı olmuşumdur 🍀

simbakedi

kullanirsaniz ve memnun kalirsaniz baslik acip deneyimlerinizi aktarir misiniz? ben de gecmeyi dusunuyorum ama dogru peleti nasil secerim vs hic fikrim yok