Erkek Kısır Kedi Maması Önerisi

Evrimmm

Merhaba, 2 sene önce erkek kısır kedimde üriner bir problem yaşadık tedavi ardından bir daha bu sorunumuz tekrar etmedi. Yeni bir mamaya geçmek istiyorum fakat üriner bir problem çıkarmasını istemiyorum. Önerebileceğiniz bir mama varsa çok sevinirim.

14 CEVAP

teddybal

Sanabelle üriner mama, Brit care üriner mama, N&d Quinoa üriner ördekli mama gibi üriner sistem için spesifik hazırlanmış bir mama tercih ederseniz iyi olur. Ve burda simbakedi arkaşımızdan duyduğum "BioFeline üriner tabletler" erkek kısır kedi için destekleyici olacaktır, ben de kısırlaştırınca bundan almayı düşünüyorum.

Gimlihanim

Mama öneremem, herhangi bir deneyimim olmadı. Ancak biofeline urinaryD tabletler ile ilgili güzel yorumlar okudum. Bir bakmak istersiniz belki. Hala indirimde mi bilmiyorum. *********da epey indirimdeydi dün.

Lils

Brit care, sanabelle

Palyaco

Alacağınız mamanin univer sistem mamasi ve ph dusuk olmalı exclision uriner sistem için taş oluşumunu engelliyor

Gimlihanim

Yıldızlı yer “ t r en d y o l”

hayvansever_

Brit care veya nd öneririm. Ama proplan veya RC markalarını asla tavsiye etmem

simbakedi

bozitanin kitten mamasini kullandim ben cok memnun kaldim sadece balikli mamaya gectigim icin degistirdim. kisir mamasinda ozellikle geyiklinin icerigi gayet guzel, tercih edilebilir. ama veterinerinize danismalisiniz bence. surekli uriner mama kullanmali miyim diye. hatta baska veterinere danisin bence. kendi veterinerinizden aliyorsaniz mamayi ve kotu niyetliyse sadece satmak icin kullanin da diyebilir. su an hali hazirda brit care gecisi yapan arkadas var, sorun yasamiyor. filtreden bakarsaniz brit care gecis gunlukleri diye bulursunuz. biofeline tableti ben de oneririm cok memnun olan var ben de kullanacagim erkek kedimde. eger uriner mamaya devam etmeniz gerekirse bolca yas mama ile desteklerseniz de dengelemis olursunuz o et acigini

Lils

Ben de brit care kullanıyorum dışkı şu an normal. Ben tavşanlı aldım ama kokusu benim pek hoşuma gitmedi. Lily kokuyu takmadı pek. Tamamen brit care'e geçmedim henüz şu an yarı yarıya şekilde gitmeye başladım ve bir sıkıntı yok.

duman_cat_world

İçeriği güzel ve üriner sistemi koruyan mama olarak Brit Care urinary veya ND Quinoa urinary önerebilirim🍀

Evrimmm

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Tahılsız mamaların yüksek protein oranlarından dolayı endişe ediyorum bir de problem tekrar etmediği için sürekli üriner mama kullanmam doğru olur mu acaba ya da normal kısır kedi maması ile dönüşümlü mü kullanmalıyım. Brit care mamanın içeriğini çok beğendim fakat ishal sorununu birçok kişi yazınca karar veremedim. Bir de küçük kedilerim için Bozita mamaya geçeceğim bozitanın kısır kedi mamasının içeriğini de beğendim. Hiç kullandınız mı? Nd mamanın o serisini araştıracağım. Üriner tabletlere bakacağım, çok teşekkür ederim yeniden.

Evrimmm

Veterinerimiz hiç mama önerisi yapmamıştı maalesef o yüzden aklım çok karışıyor :( Bir yandan tahılsız mamanın yüksek protein oranı korkutuyor diğer yandan üriner problemi 1 kez yaşayıp tekrar etmediği için acaba üriner mama sürekli kullanmak sorun yaratır mı diye düşünüyorum. Tableti araştırdım önlem olarak 2 günde 1 verilebilir demişler, alınıp denenebilir hiç tablet formunu denememiştim genelde macun şeklinde olanları seviyor. Gimcat urinary paste macununu da denemeyi düşünüyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Küçük kedimin veterinerini arayıp soracağım umarım yardımcı olurlar.

z-liyya

neden o sorun olmuştu peki? kısır olduktan ka ay veya yıl? birde yedıgı mama yuzunden mi oldu?

Evrimmm

Kısırlaştırdıktan baya sonra bu problemi yaşadık sanırım ya stres yüzünden oldu yeni bir eve taşınmıştık zor alışmışlardı o dönem ya da kilo kaynaklı veterinerimiz mama ile ilgili bir şey söylememişti çünkü