N&D Mama Temsilci Görüşmem

Quincy

Arkadaşlar merhaba, az önce N&D mama bölge temsilcisi ile görüşme sağladım. Erkek kedimi 7 aylık iken kısırlaştıracağım için hangi mamayı önerdiğini sordum. Öncelikle bu ikilemi yaşamamak için 1 yaşda kısırlaştırma işlemi yapabilirsiniz dedi. Ancak 1 yaşdan önce yapacaksanız eğer gelişimi açısından yine kitten mama devam etmenizi tavsiye ediyoruz ve asla karışık mama kullanmanızı tavsiye etmiyoruz dedi. 1 yaşdan sonra zaten kısır mama kullanacağı için en azından 1 yaşa kadar gelişimini daha çok destekleyen kitten mama tavsiye ediyoruz dedi. Açıkçası benimde aklıma yattı bu durum. Kısırlaştırma işlemi ile N&D kısır mamaya geçmeyi düşünüyordum ancak bu fikrimden vazgeçtim ve elimdeki mama bittikten sonra N&D kitten mamaya geçmeye karar verdim. Sizin görüşleriniz düşünceleriniz neler.
Ayrıca kendi bölge temsilcisinden bilgi olmak isteyen arkadaşlar Farmina beslenme planı için buradan iletişime geçebilir. Benim temsilcim gerçekten çok güzel ilgileniyor ve bilgilendiriyor N&D mama kullanmayacak olsanız bile fikir almak adına uzman kişilere danışabilirsiniz.

8 CEVAP

Quincy

Rica ederim :) hepimiz burada onların sağlığı için bilgi edinmeye çalışıyoruz umarım en doğru kararları veririz

orhdoner

Çok teşekkür ederiz Bilgi için 🙏☺️ Evet ben de katılıyorum çok kilolu değilse 1 yaşa kadar kitten mama kullanılmalı bence uzun sağlıklı ömürler dilerim patili dostunuzla 🙏

Gimlihanim

Çok teşekkürler bilgi için 😊🙏🏻 Bence de kilo problemi olan bir kedi değilse kitten mama gelişimi için daha sağlıklı olacaktır. 1 yaşından sonra zaten kısır mamaya geçiş yapılabilir.

cat_expert

Evet temsilci doğru bilgi vermiş, veteriner hekimlerin de önerisi 1 yaşına kadar kontrollü şekilde kitten mamalarla devam edilmesi yönünde. Kontrolden kasıt nedir, kediniz kısırlaştırıldıktan sonra biraz daha fazla yemeye başlayabilir bu da serbest besleme yapıyorsanız kedinizin hızlı kilo almasına neden olabilir. O yüzden kedinizin ne kadar yediğini sık sık kontrol edip aşırı bir mama tüketimi başlarsa öğünlü beslemeye geçiş yapmanız gerekebilir. Kediniz her zaman ki kadar yiyorsa kilosunda aşırı bir artış yoksa aynı şekilde devam edersiniz.

duman_cat_world

Temsilciye katılıyorum 1 yaşa kadar kitten mamayla devam etmek daha iyi olacaktır. Kitten değil ama ND’nin hem yetişkin hem de kısır modellerini deneyimledik. Çok seviyordu ve biz memnun kalmıştık. Tüylere, dışkıya, genel sağlığa iyi gelmişti ND. Umarım siz de memnun kalırsınız😻🐾

Lils

Nd mama kısır kedilerde sorun yaratıyor genelde. Ben tercih etmedim o yüzden. Erkek kedilerde yavru mamadan emin değilim ben. Magnezyum oranına dikkat edilip alınabilir

Palyaco

Kitten mamaya devam edin tabiki ama ph dikkat edin içtiği su bile ph 6.4 geçmesin kisir kedilerin

Kedibeho

Bilgi için teşekkürler