Yeni Kedim Ankaramı Britishmi Scottish Straightmi?

Kediciik21

Yeni kedi sahiplendim cinsi british shorthair mi scottish straight mi bir çok kişi scottish straight dedi papyonlu yeni kızım beyaz anne gri baba
NOT:CİNS HAYVAN DÜŞMANLARI UZAK DURSUN ZEVKLER VE RENKLER TARTIŞILMAZ NE OLURSA OLSUN O BENİM YAVRUM ARTIK

21 CEVAP

simbakedi

cinsi hakkında bilgim yok da biz zaten cins hayvan düşmanı değiliz. satın alanların düşmanıyız bir nevi o kedinin suçu mu var da ona düşman olalım lütfen :) satın aldınız/almadınız demiyorum ama cins hayvan düşmanlığı yok hayvan hayvandır, sadece bu ticarete ortak olanlara tepkiliyiz.

simbakedi

evet ama bağışıklıklarının düşük olma nedeni de satılma amacıyla her türlü koşullarda zorla çiftleştirilip üretime devam edilmesi. hayvanları para kaynağı olarak görüp onu sirke, balla bir tutmak kabahat zaten. bir çocuk satılsa nasıl tepkiler olur ama hayvan satılınca tepkiler olmuyor, nedeni can ayırmak çünkü. bir çocuk satmakla bir hayvan satmanın bu yüzden bir farkı yok. ayrıca sokaktaki hayvanları sevmek demek uzaktan aa ne tatlıymış diyip iki başını okşamak değildir. onların canını hiçe sayıp üretime destek olarak onları tercih etmemek gayet de sevmemektir. sizin adınıza konuşmuyorum tanımıyorum vs ama olay bu. yoksa cins kedi görünce neden insanlar laf yapsın, yapanın kafasında sorun vardır hayvanın günahı ne :D kediniz de çok tatlı, uzun ömürleri olsun

Lils

British olması için 4 nesil şecereli British olmalı. Scottish değil zaten. Akrabalarından Scottish varsa Scottish straight olabilir. Sokakta da sizin kedinizin aynısından bulunabilir o yüzden anne baba emin olunmasa tekir bile olabilir

Lils

Bu arada kedilerin zaten bağışıklığı akraba evliliği yüzünden düşük. Güzel kürk rengi olsun diye akrabaları ile çiftleştiriliyor. Maine coonlar 10000 gibi fiyatlardan başlıyor. 10000 lira ile hamile bir kediye nasıl masraf yapılacak. Bu sadece güzel kedi ticareti. Yeşil gözlü çocuk satmak ile aynı şey. Sokakta bedavaya olan bir kediyle aynı canlı ama bu daha güzel size göre. Kimse almasa satılmaz zaten bu hayvanlar. Siz sokaktaki bir kediye yardım etmek yerine üstüne para verip gri bir kedi almayı düşünmüşsünüz. Ben satın almaya karşı değilim bu arada ama satın alanlara anlam veremiyorum pek.

Kediciik21

Bazılarının gözünde cins besliyen insanlar diğer sokak kedilerini sevmiyor beğenmiyor onları dışlıyor gibi yapıyormuşuz satan insanda sonuçta hamilelik döneminde belli bir ver masrafları oluyor biraz hakları var hem sirkeyi parayla alırsan baldan tatlı olur ücretsiz verseler değeri bilinmeyecek bunlar zaten bağışıklığı düşük hayvanlar hemen hasta oluyorlar sokaklara düşmesi çok tehlikeli

Kediciik21

Teşekkürler inşallah sizinde kedileriniz uzun ömürlü olsun

Prenseslady867

PETLEBİ nin rehber blog bölümünde kedi cinsleri diye bir bölüm var oradan inceleyebilirsiniz ..
Uzun ve sağlıklı ömürlü olsun inş.

Zegodogo

Kedinizin cinsi scootish straight cins kedi düşmanı kimse değil sadece birçok yardıma muhtaç hayvan varken gidip parayla alıyorlar
Petshoplarda satıldıkça o kedileri çoğaltıyorlar yılda 10 kez doğum yapan kedi var.

cat_expert

straight değil kulakları yaşına göre çok büyük, straight'lerin kulakları kısa oluyor.

Kediciik21

Kedi cinsleri den çok çok çok iyi anlayan bir beyefendiden öğrendim anne babada scottish straight yavruda scottish straight

Gimlihanim

Bence Scottish straight.

Gimlihanim

Bence Scottish straight.

orhdoner

Ben anlamıyorum kusura bakmayın ama çok tatlıymış sağlıklı huzurlu mutlu uzun ömürler dilerim yavrunuzla beraber 🙏🥰

Muezzabalim

British shorthair kediniz güle güle sağlıkla büyüsün 🐾💕