Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Yara Üstü Şişlik Normal Mi?

Sekok

Dişi kedimde kısırlaştırma sonrası dikişinin yukarısında ceviz büyüklüğünde sert bir şişlik var. Bugün 7. Gün olmasına rağmen geçmedi. İlk gün bu kadar büyük değildi. Antibiyotik lerini oldu. Düzenli veterinere gitti. Hatta kontrol altında tutalım bekleyelim büyük sıkıntı değil bu şişlik dedi veteriner ama korkuyorum. Sizce de kendiliğinden geçer mi? Yoksa müdahale şart mı şart ise ne yapılmalı? Ameliyatın ilk günleri hareketlerini kısıtlamak çok mümkün olmamıştı. Biraz yaramaz bir bebek. Dikişine zarar verince enfekte olunca dikiş bebek zıbın giydirmek aklıma geldi. Öyle önlem alabildim ama şişlik yaradan başka bir konumda oldu. Bilgi verirseniz sevinirim.

8 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Bizde de oldu fındık gibi şiş vardı korkuyordum ben de sormuştuk biz de geçer dediler gerçekten de zamanla indi geçti şişliği şükürler olsun

hannnngggg

geçmiş olsun miniğe bende yeni kısırlastırdım benim kedimde de şişlik olustu zamanla geçiyor takibi elden bırakmayın

Palyaco

Aynısı arkadaşımın kedisine oldu şiş bölge 2 hafta sonra kayboldu

Renklipati

Geçmiş olsun öncelikle, aynen çok haraketli olunca malesef oluyor dişi kedide özellikle merak etmeyin zamanla küçülüp yok oluyor,ben biraz panik yapmıştım veteriner im krem verdi sürdüm iki günde indi kremsizsde geçiyor

aleynakosif

Ben de aynı şekilde panik yaptım ama zamanla yok oluyor merak etmeyin

Sekok

Umarım geçer. Bugün veteriner hekim enjeksiyonla biraz sıvı aldı. Kontrol altında tutacağız. Bir kaç güne geçmezse kan tahlili yapılacak.

Renklipati

Haraketini mümkün olduğunca kistlayin çok zıplama atlama yapamasın emin olun geçiyor,hele dediğim kremi verseydi çabucak iniyor du şişlik ödem dağıtıcıydı

abyso_os

Merhaba geçmiş olsun. Size veteriner kısırlaştırdıktan sonra antibiyotik vs verdi mi? Bize verilmedi de merak ettim.