Kedim Ayakkabı İpine Benzer İp Yuttu

Rapisa

Bugün kedimi ayakkabı ipine benzer bir ipi ağzında gördüm almak için yakalanaya çalıştım ama yakaladığımda ipi yutmuştu. Bu kadar büyük ip kusarak veya dışkıyla çıkar mı acaba başına gelen var mı

11 CEVAP

orhdoner

Büyük ip çıkar mi bilemiyorum ama küçük yutmuştu bizim çıkardı maltı bu aralar çok vermeye çalışın olmazsa veterinere götürün tehlikeli olabilir Allah korusun birkaç gün gozlemleyin çok geçmiş olsun 🙏

edadnmzr

Ay iyi boğazında falan kalmamış. Benim kedim de dün ucunda top olan kocaman ince ipi ağzına sokmuş topuna kadar da yutmuş. Annem topu çekmiş upuzun ip çıkmış boğazından. Bu aralar çok korkuyorum bir şeyler boğazında kalacak diye siz de dikkat edin. Sindiremezse kusar diye düşünüyorum orhdoner'in dediği gibi maltı fazla verin birkaç gün. Kakasında bulamazsanız ya da kusmazsa veterinere gidin.

Rapisa

Öyle yaptım zaten ve gözlemleyeceğim inşallah çıkartır. Sadece bu kadar büyüğü çıkarabiken oldu mu merak ettim

orhdoner

Size de çok geçmiş olsun Allah tan anneniz çıkarmış birşey olmamış bu yaramazlarım durmadan peşinde olacağız heralde ☺️ @edadnmzr

edadnmzr

orhdoner
Evet ya o kadar yaramazlar ki kaşla göz arasında bir şeyler yapıyorlar 😂🙏

orhdoner

Walla ya 😅😂 Yakında yapıştırcam kendime az kaldı yapışık gezelim de ne yaptığını görelim yani 🙈🥰

Muezzabalim

İnşallah çıkar dışkısıyla arada bakın uzunsa yuttuğu şey ucu çıkar poposunda kalır çekersiniz gerisini benimde kedilerimden biri dikis makinemdeki ipi yemeye çalışıyor her fırsatta küçük bebekten sakindigimiz sakladigimiz ne varsa bu yaramaz şapşiklerden de sakliyoruz valla ne zaman ne yutarlar belli olmuyor😊

Gimlihanim

Herhangi bir kusma, iştah kaybı ve dışkılayamama durumu olursa direkt veterinere gidin. Umarım çıkarabilir. Geçmiş olsun 🙏🏻

teddybal

Bence vet.e gitmelisiniz ben olsam giderdim herhalde, ayakkabı ipi büyük bir ip maltla hallolur mu bilemedim.

Dkd

Bahsettiğiniz kalınlıkta bişeyse bence veterinere danışsanız daha iyi olur kakayla çıkma ihtimali düşüktür diye düşünüyorum

Finducan

Aman sakın poposunda ipi görürseniz çekmeyin, bazen ipler bağırsakta kalıyor, ipi tek bir bütün top yumağı halinde çıkaramayabilir. Bu şekilde bir durumla karşılaşan veteriner hekim anlatmıştı, sakın ipi poposundan çekmeyin içeride bağırsağa zarar verebilirsiniz demişti. Düşünün ki ip yuttunuz, bir kısım bağırsakta bir kısım dışarıda, ipi çekerseniz bağırsağınız yırtılabilir. Hemen bir veterinere götürün. Çok geçmiş olsun :(