Kedimin Irkı Nedir ?

Wolkanto

Merhaba

Kedimin ırkını bilen varmı?

17 CEVAP

Zegodogo

Kedinizin ırkı scottish fold gibi duruyor ama neden sokaktaki yardıma muhtaç yavru olan canları kurtarmak yerine yaşamı boyunca acı çekmeye mahkum bir cins aldınız

Gimlihanim

Scottish fold blue point. Doğuştan eklem rahatsızlıkları olabiliyor fold ların. Dikkatli takip edin lütfen. Eklem sıkıntısı olursa veterinerinize başvurun. Ömrü uzun olsun inşallah 🙏🏻

Lils

Scottish fold ve siyam kedisi kırması. Scottish fold eklem hastalığı olan bir ırk. Veterinere danışıp glukozamin kullanın. Ayrıca düzenli olarak check up yaptırın çünkü tüm scottish foldlar hasta sizinki ağır ya da hafif geçirebilir hastalığı

teddybal

Parayla satışı yapılıp suistimal edilen bir cins, bu yüzden soruyorum. Bir yakınınız size vermedi ise veren kişi söylemiş olmalıydı ve gereken bakımı anlatmış olmalıydı diye düşünüyorum ki yakınınız verse yine bilip söylerdi herhalde. Sokakta bulduysanız bilemem. Bu arada veterinere gidip Ostreokondrodisplazi açısından muayene ettirmeniz lazım, çünkü hastalık adayı olabilir doktorunuz muayene edip size gereken bilgiyi verir ve sağlıklı ise de sadece koruyucu tedavi uygular. İyi bakım ve bilgi gerektirir araştırmanız lazım.

teddybal

Hata etmişsiniz bu ticarete ortak oldunuz, umarım bir daha bu hataya düşmezsiniz. Gereken ilgiyi gösterip veterinerinize danışınız. Sağlıklı bir ömrü olur umarım.

Siyam×fold melezi. Scottish foldlar(yani kırık kulaklı kedilerin hepsi) hastadır. Almışsınız artık yapacak bir şey yok. Bu konuda sağlam bir araştırma yapıp beslenme düzenini ona göre oluşturmanızı tavsiye ederim. Kaliteli bir mama kullanmalı ve glukozamin, kefir, zeytin yağı vs vs gibi eklem güçlendirici ek takviyeler kullanmak zorundasınız ömür boyunca

Seymaaacaan

Siyam kırması falan değil. Scottish fold seal point :)

teddybal

Scottish fold blue point, ama fold olduğunu bilmeden nasıl sahiplendiniz?

Aleynademirtas

Siyam kedisi kırmasına benziyor

Nesrn

Scottish fold blue point, çok şirin maşallah

Wolkanto

Hayır maalesef 2.000tl ödedim parası umrumda değil ama bu dedıklerınızı anlatmadı işte bende kendi ımkanlarım dahilinde sizlere danışmak istedim çok teşekkür ederim gerekeni yaparım artık🙏🏻

Blue point değil arkadaşlar blue pointler daha gri oluyor. Scottish fold chocolate point diye geçiyor bu ırklar

metmet

"seal point" diyor google görsellerde

Wolkanto

Fold nedir?

Kusura bakmayın ilk kedim ırk falan bilmiyorum aslına bakarsanız benim gözümde can dan ibaret fakat soranlar var ırkı nedir diye sırf merakımdan soruyorum