Yavru Kedi Bakımı

Helpp yavru kedi varda 10 günlük

5 CEVAP

KedimVar

Daha önce sorulmuş sorularda yazılan cevaplara bakın. Bugün çok soruldu yavru kedi bakımı. En az 3-4 kere cevap verdim. Artık yoruldum. Onlardan bakarsanız cevapları bulabilirsiniz.

SelinTuksal

Nereden buldunuz kediyi? Annesi mi terketmiş? Siz evininizde mi bakacaksınız? Ona göre cevap vereceğim.

Yolda bulduk

betulaltundal

Ben de yoruldum gerçi ama yazalım tekrar :)
1- sıcak tutmanız gerek. Sıcak su torbası veya pet şişenin içerisine sıcak su koyup havluya sarın bebek onun yanında uyusun. çok sıcak olmamasına da dikkat edin.
2- iki saatte bir aptamil devam sütü 0 numara veya kitten milk powder ile beslemeniz gerekiyor. Beslemek için burun aspiratörü, enjektör, minik uçlu kedi biberonu veya ameliyat eldivenini deneyebilirsiniz.
3- nemli bir pamuk veya zeytinyağına batırılmış kulak çöpüyle poposuna hafifçe dokunarak tuvaletini yaptırmanız gerekiyor.
4- eğer gözleri açılmışsa arada bir çay demine batırılmış pamuk ile gözlerini silin.
5- eğer yalnız olduğu için ağlıyorsa yanına bir oyuncak koyabilirsiniz.
6- çok dokunmamaya çalışın zaten genelde sık sık uyuyacaktır.
7- en az 2,5 aylık olana kadar biberonla beslemeye devam etmelisiniz. Ancak 1 aylık olduktan sonra biberonla beslemenin yanında yaş mama veya ıslatılmış kuru mama vermeye de başlayabilirsiniz.
Soru işaretleri oluyorsa buraya yazın tekrar yardımcı olmaya çalışalım :)

SelinTuksal

Bio pet active nin kitten milk powder ını öneririm. Gimcat de iyi ama bu daha uygun fiyatlı