İshali Düzelmeyen Ve Gelişmeyen Kedi

egzocan

Merhaba arkadaşlar iki ay önce besleme yaptığım alanda gözleri enfeksiyonlu zayıf bir kedi buldum. İki haftalık tedavi süreci oldu. Bu süreçte kediyi yakın takibe aldım. Bir ay kadar büyümesi gelişmesi için günde üç dört kere beslemeye çalıştım. Fakat ise yaramayinca eve aldım toparlansın diye. Veterinere götürdüm iç parazit vs birsuru test.normalde üç aylık kedi olması gerekiyor ama şuan 400 gram Kediyi yaklaşık bir aydır da evde bakıyorum. İki farklı veterinere götürdüm çözüm bulamadım. İshali durmadı mama vermeyi kesip yağsız tavuk veriyorum. Gaz ve ishal var . Bunun dışında iştahı açık hareketli keyfi yerinde. Neden kaynaklı olabilir. Bu tarz bir durum yaşayan var mı ?

10 CEVAP

Miscatt

Benim oğlum da 3 aylık şuan 1.800 gram ağırlığında. Bahsettiğiniz kedide kesinlikle bir rahatsızlık söz konusu bence 400 gram çok düşük 1 aylık kediler genelde o gramda. Haşlama tavuk haşlanmış patates haşlanmış yumurta verebilirsiniz mamanın dışında çok fazla olmayacak şekilde. Ben birazda kendi mayaladığım yoğurttanda veriyordum.İnşallah toparlar canım benim 🌸🤲🏻🧿

orhdoner

Ben yaşamadım ama yaşayanlar vardı yazmışlardı daha önce eğer yiyorsa probiyotik yoğurt ya da kefir çok iyi geliyor pirinç ve patates haşlayıp blend yapın ondan da verebilirsiniz iyi geliyor çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Allah razı olsun sizden bu arada

Palyaco

Zeytinyağı günde 1 çay kasigi kefir 1 tatlı kaşığı ciğer haşlayıp suyuyla tavuk göğsü haşlayıp suyuyla besleyin vest plus kitten malt kullanın bunları uygulayın bakin hiç ishal olucakmi sağlıklı günlere kedinize

egzocan

Pirinç patatesi biraz önce verdim bakalım umarım düzelir. Teşekkür ediyorum cevap yazdığınız için 🙏

Lokumcukk

Gimcatın gastrointestinal maltındam verin birde

orhdoner

Rica ederim 🙏☺️

egzocan

Arkadaşlar üste çıksın diye yazıyorum. Bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

egzocan

Cok Teşekkür ederim. Bunu da deneyeyim. Umarım düzelir minik

egzocan

Çok teşekkür ediyorum herkese umarım düzelir 🙏

nefeskedi

Merhaba benim kedim de öyleydi. 1 aylıkken annesi süt vermeyi bırakmıştı, bağışıklığı düşüktü ve zatüre atlatmıştı. Bahçede bakıyorduk, çok yavaştı büyümesi. 4 aylıkken bir kere daha kötü hastalandı hiçbir şey yemek istemedi. Veterinerde kontrol ve tahliller sonucu kötü bir enfeksiyona yakalanmış olduğunu öğrendik, 5 gün klinikte kaldı. Ama asıl büyümesine engel iç parazitti muhtemelen. Ben de dışarıda yaşaması neredeyse imkansız diye sahiplendim eve aldım artık. 5 kere iç parazit uygulandı, bitmek bilmiyordu resmen. İç parazit bitince kilo alımı hızlandı. Ağustos sonunda 900 gram olan kedim şimdi 2 kg. Acana First Feast kullandık bu süreçte. Fakat şu an alerji ihtimali olduğu için değiştirmek durumunda kaldık.

Kesinlikle iç paraziti iyi takip edin. Ben yattığı yerlere her gün tüy toplama rulosu ile bakarım hâlâ. İç parazit ve enfeksiyon çok etkiliyor büyümeyi.