Kedinin Suyuna Sirke Damlatmak? :)

duman_cat_world

Merhaba iyi akşamlar herkese💙💙 Instagram’da geziniyodum @herkullbey sayfasının paylaştığı eski bir posta denk geldim. Kedilerin suyuna sirke damlatmak solunum ve mide için çok faydalıymış. Her gün suyuna damlatıyorum hekimimiz de onayladı diyordu. Açıkçası ben böyle bir şeyi ilk defa duydum. Sizler ne düşünüyorsunuz, fikirleriniz kıymetli😻💘

30 CEVAP

Kediciik21

Benim sıksık yaptığım bir şey burda paylaştığım da burda bana nefret kustular bence iyi bir şey dedim sen kimsin ki böyle şeylerin doğru olduğunu biliyorsun diye sirke bakteri öldürme konusunda çok başarılı zaten bana hayvanı sirkeyle banyo yaptırıp ağzına zorla sirke dökmüş muamelesi yaptılar ahh ahh şu kendini çok bilmiş ama dünyanın en cahil insanları bunlarla uğraşması çok zor

Muezzabalim

Sirke hiç sularına damlatmamıştım ben haftada bir veya iki gün d vitamini Damlatıyorum sularına bir iki gün de gümüş suyu Damlatıyorum sirkeli suyu fisfisa koyup tararken arada sıkıyorum sadece,... Muhabbet kuşlarımin suyuna arada bir ev yapımı elma sirkesi damlatirim kedilerin suyuna hiç duymadım teşekkür ederim bu bilgiler için de deneyeceğim zararı olmaz tabiki ev yapımı sirke en iyisi ben sirkemi kendim yapıyorum çok kolay hem de sağlıklı 😊🐾

Cubik

Ay inanamıyorum..... İlk defa adı etiketlenen birinin etiketi link olarak çıktığını görüyorum.... normalde işe yaramazdı etiketlemek.....

beyzathemoc1

ben nadiren damlatıyorum bi teyze bana sokaktaki kedilerin sularına kışın damlattığını söylemişti rahatsız etmiyor lıkır lıkır içiyorlar ama artısı eksisi oldu mu hiç bilmiyorum değişiklik farkedemedim açıkçası ama sirkeli suyla taramak tüyleri parlaklaştırıyor

duman_cat_world

Nasıl etiketleniyor diyenler için açıklama:

@ işareti koyup isim yazınca etiketlenmiyor maalesef🥲🥲 ben etiketleyeceğim kişinin profiline giriyorum ve profil linkini kopyalıyorum.. sonra yoruma geliyor ve A işaretini yanındaki zincir işaretine tıklıyorum. linki oraya yapıştıyorum ve [bağlantı link açıklamasını girin] yazan yere mesela @orhdoner yazıyorum insanlar da o kelimeye tıklayınca o kişinin profilinin linkine tıklamış oluyorlar. Yani petlebide bir gelişme yok, kendim yapıyorum🤭 petlebi etiketleme özelliği getirse keşkee

orhdoner

Ben damlatmıyorum açıkçası haftada 3 kez taradıgım zamanlarda sirkeli su ile az birşey tüylerine sürüyorum öyle tarıyorum. Ayrıca yerleri sirkeli su ile siliyorum onlara zararı olmasın diye kokluyorlar ediyorlar ne olur ne olmaz diye sirke asitli olduğu için herkesin midesi kaldırmayabilir dokunabilir diye yapmadım hiç bu zamana kadar ben de daha önce duymuştum ama cesaret edip veremedim tabiki de normalde sirke şifadır

duman_cat_world

@orhdoner
Ben de evi temizlerken kullanıyorum tüylere daha önce kullanmamıştım🐈‍⬛ Yani bilemedim suya damlatmak bağışıklık, solunum ve mide sağlığı için faydalıymıs yani öyle yazıyor gerçek midir bilemiyorum.

orhdoner

Tüyleri parlatıyor bize iyi geldi ☺️ Normalde hasta olduğumuzda ben sirkeli su içerim iyi geliyor mesela ama işte onların midesi kaldırır mı bilemiyorum ondan dolayı emin olamadım veremedim

duman_cat_world

Zeytinyağı vermek zaten faydalı bizim de kabızlığımızı geçirmişti🥰 Ben kendim de kabız olduğumda zeytinyağı içerim zaten bir tatlı kaşığı🤭

orhdoner

Aynen çok faydalı zeytinyağı bagırsakları çalıştırıyor 🥰🥰 Biz de öyle yapıyoruz anında işe yarıyor kefir de çok iyi geliyor ama her kedi içmiyor malesef ondan dolayı zeytinyağı iyi bir seçenek paylaşım guzel olmuş teşekkür ederiz 🙏🥰

orhdoner

Aynen etiket normalde işe yaramıyor ben de anlamadım nasıl oldu ☺️

orhdoner

Ben de sokak kedilerime bundan sonra damlatayım en iyisi ☺️ İnşallah içerler kokusunu alıp bırakmazlar

hannnngggg

bilgi icin teşekkürler 💖 hiç duymamıştım bende denemeye başlayacağım

Cubik

Teşkkürlerrrr🐾

duman_cat_world

Rica ederimm💘