Sokaktaki Yeni Doğan Yavruların Gözlerindeki Oluşan İltihap

Aysedalgc

arkadaşlar ziyarete geldiğim evin arkasında yeni doğan yavrular 3 4 tanesinin gözleri kapanmış anne sanırım düzenli temizleyemedi gözlerini bir tanesinin tamamen kapanmış sanırım iltihap oluşup kabuklanma yapmış şuan için onlara yapabileceğim birşey var mı bi müdahale yapabilir miyim?

12 CEVAP

Alfam

Çayla temizleyin ılık çayı pamuğa az miktar dökmeniz yeterli olacaktır ardindan veterineri arayarak bilgi de alabilirsiniz geçmiş olsun

Ozzge

Kaynayıp ılıtılmış suyla da silebilirsiniz ılık çayla da. Ardından aralayabiliyorsaniz gozünün icine pirinc tanesi kadar terramiycin krem koyun .gözünü aralayamiyorsaniz üzerine .ama bu uygulamanın sabah akşam ve en az bi 5 gün düzenli uygulanması gerek.Çok geçmiş olsun inşallah iyi olur ..tabiki imkan varsa en kısa sürede vete göstermek daha doğru .İyi olmalarını diliyorum

Aysedalgc

teşekkür ederim çayı biliyorum ama bunlar iltihaplı ve kapanmış gibi

Senaaaaaaaa

Kesinlikle Tobrades Her ezzanede var gidin ve ALın 5 6 TL bişey Ben küçük kedime 2 kere damlattım geçti

Aysedalgc

Teşekkür ederim ama burada sadece bi gece konaklayıp geri döneceğim geçici olaraktan alsam anneleri tekrar kabul etmeyecek ki kaldı ki anne sütü alamayacaklar veterinere sabahtan getirsem geri getirsem anneleri kabul etmez geri diye de düşündüm merhem için 5gün düzenli diyorsunuz yarın merhem ve Damla'yı alıp uygulamasını annesinin yanında yaparım gün aşırı geçebilirsem de uygulamaya devam ederim bu civarda kedilerden hoşlanmıyorlar beslediğiniz zaman çoğu insanla kavga etmek zorundasınızdır burada ailem oturuyor ben bir süredir başka bölgeye taşındım çokta yakın değil alıp annesiyle götürsem geri koysam 5gün sonra öyle nasıl olur acaba? Çünkü bildim bileli arka tarafta bir sürü kedi olur anne kediler de senelerdir orada yer değişimi de yapmak istemiyorum Aslında bir duyum daha aldım kedileri zehirlendikleriyle ilgili bununla da ilgili sanırım farklı bir başlık açsam daha iyi olacak

Ozzge

Merhaba eğer yavrularla anneyi götürme imkânınız varsa güvenli bir yere koyarsaniz anneye mama su verip o güven hissini verebilirseniz oradan ayrılmak istemeyecektir istediğiniz süre bakabilirsiniz yani.bu süreçte de ilgilenmiş olursunuz.ne büyük sevap ve siz ne güzel bir insansınız onlar için endişe duyup çözüm bulmaya çalışıyorsunuz.
orda nasıl işler bilemeyiz ama ben İstanbulda bulunduğum ilçenin belediyesine bildirdigimde sokak hayvanlarını tedavi etmek için gelip alıyorlar iyileştiklerinde ise geri getiriyorlar.bu konuda bı araştırma yapıp bulunduğunuz yerde veteriner hizmetlerine ulaşmaya calişsanız?

Aysedalgc

Merhaba Özge teşekkür ederim. Evet belediyeyi arayıp konuyla ilgili bir başvuru yaptım kedileri alıp tedavilerine başlayacaklarmış

betulaltundal

Belediye anneyi de alacak mı yavrularla beraber, Ankara belediyesi bu konuda çok yetersiz maalesef :/

Aysedalgc

Görüştüğüm kişinin ses tonu ve üslubu o kadar yersizdi ki, itinayla açıklama yapmak ne kadar çok belirtmek istesem de konunun ana temeline yönelmek istedi kısaca pek konuşturmadı beni Emin'im anne kediyi almayacaklar. anlatmama işin verdiği kadarıyla durumu anlattım bir çok farklı yavruların ve anne kedilerinin bulunduklarıyla ilgili. Takibini yapacağım alındığı zamandan tedavi süresine kadar bu tarafa gelip gitme ihtimalim oluyor bu sıralar

betulaltundal

Hangi belediye acaba? Takibi yapılmazsa yavrular geri bırakılmadan barınağa yollanır orada da bir annenin altında on beş yavru gördüğüm bile oldu, kendi anneleri de yavrularını arar :( hiç güvenemiyorum belediyelere umarım sorun yaşamazsınız :/

Aysedalgc

İkinci bir konu olaraktan 10taneden fazla yavru kedi ve gördüğüm üç tane anne kedi 1 hamile kedi var diğerleri hariç. Ve hangisinin hangi anneye ait olduklarını bilemedim çünkü ben gittiğimde yanlarına anne kediler etrafımda yanıma geliyorlar özellikle yavru kedilerin yanına sokuldum aa sanırım benden rahatsız olmadıkları için yavruların yanına gelmediler ve yavrular gerçekten çok küçük büyük ihtimalle 15 günlükler

Aysedalgc

İstanbul Fatih belediyesi. Yarın sabahtan yavrular alınacakmış ben yine yarın arayacağım