Britcare 7 Kg Mi Prochoic 15Kg Mi Tavsiye Acil

Szrcanx

Arkadaşlar selam mama fiyatları maglum aldı başını gidiyor nd kullanıyordum uzun süredir beni yormaya başladı artık bende içeriği iyi olan 5 kg değil de almışken 12 15 kg alayim daha uyguna geldiği için :) brit care max 7kg var ne önerirsiniz

31 CEVAP

Kedinize daha önce tatmadıgı bir mama alacaksanız yüklü miktarda almayın, yapmaya çalıştığınız ekonomi kedi yemez ya da alerji reaksiyon gösterirse elinizde patlar. Küçük boylarla deneme yapıp kendi kedinizin sevdiği ona yarayan 3-4 marka belirleyin ve yıl içinde rotasyon ile kullanın.

Prochocie bayağı alt segment kalıyor brit care'in yanında. Brit için de iyi yorum neredeyse yok. Kağıt üstünde iyi ama ishal yapıyor çoğu kediyi riske girmeye değmez. Bir c şıkkı olarak bozita 10kg alın diyorum.

Benim kedilerim yavru o yüzden 2 kg prochoice alıyorum 2 seferdir. Tuvaletini yumuşatmadı mama bitimine yakın tüyleri parladı ve kedilerim kilo aldı baya, super premıum yazıyor pakette ama o kadar üst seviye bir mama değil açıkcası ama yinede diğer mamalara göre iyi brit care kullanmadığımız için bilemiyorum ama pro choice de kötü mama değil

Poncimin

• Tahılsız mama arıyorsanız o fiyata önce Britcare Hypo-allergenic sonra Bozita alırdım. Öncesinde tahıllı veya düşük tahıllı bir mama kullandıysanız Britcare geçerken geçiş süresini uzun tutmanızda fayda var. Eski mamasıyla karıştırarak yavaş yavaş geçin. Tahmini 15-20 gün ideal. Direkt geçince yumuşak dışkılama ve ishal şikayetleri olabiliyor Britcare mamalarında. Eğer memnun kalmazsanız veya risk almayayım derseniz yine tahılsız bir alternatif olarak Bozita da bakabilirsiniz.

• Düşük tahıllı mama olarak da o fiyatalara önce Sanabelle öneririm. Fiyatı gayet güzel. 10 kg 378 TL civarında buldum daha uyguna da bulunabilir. İçeriği de fiyatına göre güzel, başarılı. Düşük tahıllı diyorum ama içerisinde sadece pirinç var. Kediler için gereksiz olan mısır, arpa, buğday, gluten vs. içermiyor. Pirinç en azından sindirime destek oluyor. Sanabelle'den sonra bir diğer alternatif Alleva Equilibrium da tercih edilebilir.

• ProChoice, Felicia bunların yanında alt segment kalıyor. Et içeriği belki yukarıda önerdiğim mamalar kadar iyi değil ama Happy Cat önerebilirim. Uygun fiyata bulursanız alabilirsiniz. Genel içeriği fena değil, güzel sayılır ona da bakabilirsiniz. Britcare, Bozita, Sanabelle, Alleva Equilibrium olmazsa bakılabilir. Prochocice, Felicia yerine uygun fiyatta bulursam Happy Cat denerdim ben.

https://happycat-petfood.com/catfood/lifestage/?p=1

Sayfanın en altındaki Minkas serisi değil de, sayfanın üstlerinde yer alan yeni serisi ve paketteki mamaları fena değil, denenebilir. Petlebide bazı çeşitleri satılıyor.

Aromada da değişiklik yapın bence şu ana kadar hep balıklı kullanmışsanız. Sürekli tek çeşit protein üzerinden gitmek pek sağlıklı değil sık sık değiştirmek gerekiyor. Sanabella 10kg 400TL bütçenizi zorlayacaksa dediğim gibi bozita daha mantıklı bir seçim olur. 10kglık paketi indirim kovalayarak 340/330 aralığında bile bulursunuz. Ama önce ufak paket alıp denemek daha mantıklı tabii üsttekilerin de dediği gibi

Lils

Brit care almak istemezseniz sanabelle daha iyi. Prochoice bir alt segment kalıyor.

Lils

Brit care> sanabelle> prochoice biraz devrik bir cümle olmuş düzelteyim

fumigo

Açıkçası brit care içerik olarak çok saha iyi olmasına rağmen iyi gelmedi kedime. İshal yaptı. Prochoice çok araştırıp almıştım uygun diye. Hills , proplan , rc kullandıktan sonra prochoice kedim bayılarak yedi. İçeriği de bence rc sen pek eksik değil. Görüntüde orta segment mama oluyor ama ben çok memnun kalmıştım. Açıkçası tekrar alacağım bir mama. Hiç bir sorun yaşamadım.

Lils

Ben değişiklik yaparak gidiyorum sürekli. Bence değişiklik daha iyi olur. Sanabelle 10kg 400 lira civarı ve Alman markası. Bence denenebilir

Muezzabalim

Pro choice mamanın tek dezavantajı poşeti kilitli değil Ben saklama bidonlarına koydum sizde öyle bir şey yaparak muhafaza edebilirsiniz zaten bize uzun süre dayanmaz Çünkü iki kedimiz var sokaktaki kedilere de veriyoruz.Bana bu mama uygun ve kaliteli geldi zaten birçok mama isim yapmış oldukları için o kadar pahalı aslında içerikleri çoğunluğu aynı mesela royalcanin ilk kedilerime onu kullanmıştım kanlı ishal yaptı kedimin birini bitirmedik bile bu mama konusu benim en çok kafa yordugum şey diyebilirim kime inanalım bilemiyorum petshop proplan Royal canin diyor misal.Veteriner Royal canin ,proplan onlar da aynı şeyi söylüyor şu an her iki marka da gözümde sıfırdır.

Muezzabalim

Prochoice pro38 kitten kuzulu 15 kg aldık bu hafta tavsiye ederim .Hem uygun hem kaliteli mama

Szrcanx

Arkadaşlar yazdığınız yazıları değerlendiriyorum şuan açıkcası bütçe 300 350 lira arası bende almışken dediğim gibi 5 kg yerine min 10 max 15 kg civarı mama almak istiyorum uzun gitmesi açısından ve sürekli balık somon kullandım balıktan devam mı edelim sizce

Muezzabalim

Değişim yapın bu sefer kuzulu deneyin derim prochoice pro38 kitten kuzulu 15 kg mama 290 kusura aldık şimdilik sıkıntı yok tavuklu mama hiç kullanmıyorum ben de ya balıklı ya kuzu,dana etli tercihimdir hills tuna balıklı ,acana kullandım en son prochoice aldık bu bitince tekrar balıklı bir mama tercih edebilirim siz de bu şekilde dönüşümlü kullanabilirsiniz

Palyaco

Brit care iyi içeriği var ama ishal ve tuvaletinde fena koku oluyor prochoice orta segment bozita 10kg 370 yada happy cat 10kg 350

Bozita da bakabilirsiniz. Üstte bir yorumda happy cat önerilmiş ben de öneririm onu. Ama dediği gibi minkas değil üstteki seriden. Ben light olanını aldım hemen yemeye başladı dün geçti elime tabi uzun vadeli sonuçları bilemem. Alman diye tercih ettim. Fiyatı da gayet uygun