Yetişkin Köpeğime Tuvalet Eğitimi Nasıl Verebilirim

cansueray

2 bucuk yaşında Yorkshire terrier yavrumuz var tuvalet eğitimi olmasına rağmen halıya yapiyo tuvaletini ne yapacağımızı şaşırdık eğitmenle görüştük 8 bin ücret istiyorlar ona gücümüz yok evdede denemedigimiz kalmadı ceza da veriyoruz ama hic bisey değişmiyor

3 CEVAP

pasakli_

maalesef biz de aynı dertten mustaribiz bir aydır 5 yaşındaki kızımızı alıştırmaya çalışıyoruz. ilk gün kakasını yaptı ikinci gün çişini üçüncü gün de durum aynı hep hayır dedik. 10 gün sonra bir gece yapmadı mutluluktan resmen ağladık 😂 mamadan sonra yürüyüşe çıkarıyoruz zaten yapıyor da tuvaletini 11. gün yine bir yürüyüş dönüşü dışarda çişini ve kakasını yaptıktan sonra salondaki halıya(yıkamadan bir saat önce gelmişti) hem kakasını hem çişini yaptı. artık biz kapının önündeki kulübede ağırlıyoruz kendisini , barınaktan gelen bir çocuk olduğu için yediği yere yapmaya alışmış . veterinerimiz kısır mama yesin ve yedikten 15 dakika sonra tuvalete çıkararak alıştırabilirsiniz dedi belki de 15 gün çok kısa bilemiyorum ama çalışan biri olduğum için sadece akşamları mamadan sonra çıkarabiliyorum yeterli gelmiyor bir de ELMA obez bir hayvan diyet mama yiyor sanırım bunla alakalı günde 4 -5 kez kakasını yapıyor. biz çözüm bulamadık. normal kilosuna dönünce sadece kısır mama kullanacağız belki o zaman günde iki kez dışkılamaya başlar🤷🏼‍♀️

nocvas

2.5 yasında nasıl yavru oluyor ? tuvalet eğitimi olduğu halde halıya yapıyor yazmışsınız ? siz tuvalet eğitimini idrarın dışarı çıkması sanıyorsunuz galiba evde neler denediğinizi aklıma bile getirmek istemiyorum

zibityus

bir dolandırıcılık vakasıyla daha karşıkarşıyayız. tuvalet bir eğitim değildir. alışkanlıktır. hiçbir köpek zaten sürü merkezine tuvaletini yapmak istemez. dolayısıyla 3 saatte bir dışarı çıkarırsanız zamanla alışacaktır. bir süre eve yapacaktır, bir süre buna katlanmak durumundasınız. ceza ödül komut falan vererek köpeği mutsuz edersiniz buna zaten gerek yok, yine de söylediğiniz gibi yapabilir. halıları kaldırmanızı öneririm alıştığından emin olana kadar. maksimum 3 hafta sürecektir eğer 3 saatte bir çıkarırsanız. eğitmenlerin söylediklerine kanmayın. bu bir kamu spotu olsun, köpekleri eğitmek adına yapılan hiçbir şeye ihtiyacınız yok. ödülle şartlamak, komut vermek, bunlar köpekleri mutsuzluğa götüren şeylerdir. ödül ceza komut kullanmadan onlarla mutlu mesut yaşabilirsiniz, sorunları çözebilirsiniz. bu konuda uzmanlaşmış kral köpek ailesinin videolarını izleyebilirsiniz.