Üç Doz Mantar Aşısı?

e234567

bugün kedimin mantarı microsporum canis türü imiş diye aşı oldu, iki doz daha olacak imiş arayla. şimdiye kadar okuduklarımda burada hiç doz doz yazmıyordu yardımcı olur musunuz, bir de hepsinde ayrı para alınacak sanırım para için mi yapıyorlar emin olamadım iki üç aylık kedi bünyesine de ağır gelmesin.

9 CEVAP

hannnngggg

merhaba geçmiş olsun öncelikle mantar zor bir hastalık size bile bulaşabilir vucudunun heryerine yayılabilir tedavi konusunda ise doz doz uygulama yapıldığını biliyorum ve her doz da ücret ödeyeceksiniz bunu para icin yaptıklarını sanmıyorum şöyle düşünün hiç aşı yaptırmayalım bu paradan kaçalım sonunda veterinere aşı olmadığı icin hayvan hastalandığında daha yüklü bir ücret ödersiniz buda veterinerin işine gelir yani veteriner parayı düşünse hic aşı yapmaz aslında

e234567

izmirdeki venüs veterinere götürdüm. @Superisi814 bağışıklık için on gün boyunca omega 3 ve balık yağı kullanıyorum 15 gündür. ama yine de sorarım, teşekkürler

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Karaciğere ağır gelem bir aşı diye biliyorum ama veteriner gerekli gördüyse tabiki de yaptırın onun dışında mantarla ilgili birşey yaşamadım şükür diğer arkadaşlar yazarlar şimdi yaşayan kişiler yani sağlıklı günler dilerim 🙏

e234567

@hannnngggg işte emin olamadım çünkü ilk defa üç doz duyuyorum.. yaptırıcam mecbur

Palyaco

Cok geçmiş olsun oncelikle zor bir hastalık mantar 3 doz uygulanması doğru para almak için deyil doğru yapıyorlar 3 doz uygulamayi

e234567

teşekkür ederim @Palyaco yaptıracağım 😊🙏🏻

Lils

Kuzenimin kedisi de mantar aşısı oldu 2 ya da 3 doz olmuştu. Ağır bir aşı ama işe yarıyor mantar konusunda

Superisi814

Merhaba,
Cok gecmis olsun.Kedi mantar asisi biraz agir ve maalesef bazen ise yaramayabiliyor.Inanin veterinerler de gerekli gormesi asi taraftari pek degiller.Isini iyi yapan bir veteriner gerekli gorduyse dogrudur.
Elbette her asinin ucreti ayridir bu normal.Ben yine de size bir sey oneriyim.Daha once bir kac kez mantarla ugrasmis biri olarak soyluyorum.Kediniz cok kucuk.Bagisikligi yeterince guclu mu ? Mumkun ise veterineriniz ile bu yönde konusun.Bunun icin bir yol haritasi duzenleyin.
Hekiminizi taniyorum,elbette bir bildigi vardir ancak yavru daha .Mantar asisi karaciger yorar.
Ciddiye alip hekiminizle yeniden bunun icin de gorusum derim.

Superisi814

Belli ki bagisikligi icin destekleniyor.Buna sevindim.Yeniden gecmis olsun.Dilerim buradan iyilestigini de haber verirsiniz.