Petlebi Barf/Raw Mama Yapsa? :)

theyusra

soru değil istek 😁 geçen burada biri yazmıştı gerçekten çok mantıklı geldi, Türkiye'de barf/raw mama üreten kimseye güvenilmiyor tahmin edersiniz ki. ama şöyle petlebi bu işe girse, petlebi güvencesiyle çocuklarımızı beslesek.. ha ne dersiniz güzel olmaz mıydı? bence bütün pati ebeveynleri olarak buna ihtiyacımız var. bilerek buraya yazıyorum ki belki benim gibi başka isteyenler varsa dikkate alıp böyle bir şey yapabilirler 🤩

26 CEVAP

theyusra

ne demek 🥺🥺 ben de çok umut ediyorum hadi bakalım 🤩

Bence evde yapmak en mantıklısı. Çok zor bir şey de değil. Her ay Bir akşamınızı ayırıp 1 aylık barf yapacaksınız, mis gibi tertemiz içiniz rahat olacak etinizden emin olacaksınız. Ama işte bunlar hep para:(

theyusra

@melisardhnl hayır güvenmiyorum onun hakkında da şikayetler var malesef..

Palyaco

Pek güvenmiyorum bi ara geçecektir yorumları okuduktan sonra vaz gectim

Melike0nur

Petlebi gör bunu 😄

Güzel olur şahsen ben raw for usa da güveniyorum ama petlebi de yapsa hem de uygum fiyatlı çok iyi olur. Orijenle yarışmasa keşke fiyatları

theyusra

@Melike0nur rawforus gereksiz pahalı geliyor bana ya bilmiyorum, petlebi yapsa o kadar olmaz muhtemelen 🌝

ailur0phile

İmkansız. Bu işten kar edemez. Kar etmek için çok ucuza mâl etmeli, o zaman da raw barf olmaz. Zaten Türkiye çiğ mama da gerekli kontroller yok. O yüzden kimse mukkem raw mamayı yapmaz. Ucuza kaçar.

theyusra

@Afedersinizamasakinm eti almaya param olsa dondurucuyu almaya param yok 🙆

Lils

Benim çiğ beslemeye imkanım var ama güvenemiyorum. Pişmiş et daha güvenli geliyor. Kuru mamayı oldukça azaltıp haşlama eti çoğaltmak istiyorum

ailur0phile

5 aydır çiğ beslenme yapıyorm. Her hangi bir sorun yaşamadık. Eğer güvenmiyorsanız aynı oranlaru az pişirerek ve kemik yerine kemik unu veya yumurta kabuğu tozu vereceksiniz. Birde vet hekiminize danışarak supplement kullanmalısınız.

MonikaveTori

Bencede çok iyi olur. Barf/raw mamayı da deneyimlemiş oluruz.