Yaş Mamalar

Canimyavrum

Bugün vetle konustum kedilere asla yaş mama werilmesini desteklemedigini söyledi .yorumlariniz nedir arkadaşlar şimdiden teşekkürler.🤗

30 CEVAP

Keyfimbilir

Sadece kuru mamayla beslenmesi asıl sağlıksız olan. Sanki bunların doğasında kupkuru bir yeme şekli var. O zaman kuru mama da verilmesin.

orhdoner

Ben katılmıyorum şahsen çünkü sürekli tek tip yani kuru beslenme ilerde hastalıklara davetiye çıkarıyor zaten yeterince su içmiyorlar kediler yani yanlış ben veriyorum haftada 2 kere verilmesi taraftarıyım da ayrıca sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim yavrunuzla beraber 🙏🥰

Gimlihanim

Bence sadece kuru mama asla uygulanmaması gereken bir beslenme yöntemi. Bir kedimizde bununla ilgili büyük sıkıntılar yaşadık. Bundan dolayı kesinlikle kızımın beslenmesini yaş mama ile destekliyorum. Kaldı ki o kedimiz de zaten rahatsızlıklardan sonra mecburen yaş mamalar yemeye başladı kuru mama yanında. Şuan günde 1 paket yiyor. Yaş mama bir lüks değil mecburiyettir bana göre. Tabi ki kuru mama içerisindeki vitaminleri de alması için onun da önemi yadsınamaz. Ama yaş mama da bağırsak florasını düzenlemesi için üretilmiş bir mama. İkisi de ayrı ayrı çok önemli.

hannnngggg

ben bol bol yas mama verilmesi gerektiğini düşünüyorum doğalarında kus fare ile besleniyorlar zorunlu etçiller, kuru mama ile değil doğalarındaki beslenme şekline en yakını da yas mama ile beslenmeleri kediler çok su içmezler yas mama içerisindeki nem ile su alımını destekleyecektir tabi burada şeker ve aroma icermeyen mamalardan bahsediyorum kaliteli olması saglıgı icin önemli, yani haftada iki kez yas mama verilmesi zarardan çok faydalıdır benim düşünceme göre 🤷🏼‍♀️

simbakedi

https://twitter.com/erolkbl/status/1445683916602425346?s=20
özellikle bu veterinerin fold beslenmesi hakkındaki yazısını okuyun lütfen, o beslemeyi cins önererek değil hepsine yapıyor aslında, temelinde de yaş mama yatıyor

Renklipati

Asla demesine katılmıyorum,haftada bir yasa 2 veriyorum herşeyin vitamini alması da gerekiyor..asla neye göre asla verilmemeli acaba

theyusra

çok basit, veterinerinizi acilen değiştirin. ne demek asla yaş mama verilmemeli kurusun mu hayvan??

duman_cat_world

Ben katılmıyorum misal benim kedim pek tavuk, balık, ciğer vs yemiyor. Su ihtiyacını bol bol taze et içeren yaş mamalarla karşılıyorum. Su ihtiyacını karşılamak önemli, böbrek sorunları yaşamamak için. Tek başına kuru mama kullanmak dişlerde tartar ve plak oluşumuna neden oluyor. Kuru mamalarda nem oranları da oldukça az, kediler su ihtiyacını karşılayamıyorlar. Zaten çok su içmeye meyilli değiller. Kaliteli yaş mamalarla desteklemek önemli🐾🐾

Prenseslady867

Vet. hekimler genellikle verilmemesi gerektiğini düşünüyor fakat ben burada senelerdir pet dostları olan kişilerin düşüncelerine ve deneyimlerine daha çok önem veriyorum
Doğru içerikli bir yaş mamanın haftanın 2 günü verilmesinde sakınca görmüyorum

missAybuke

Kediniz daha minik yavruymuş sindirim sistemi hassas olabilir ishal normal yani. Siz 1 çay kaşığı kadar vererek yavaş yavaş alıştırın isterseniz.

Canimyavrum

@orhdnr cok teşekkür edrim rabbim razi olsun dilekleriniz icin 😊

Ayssgul

Tavsiyem veteriner hekiminizi değiştirin.. YAŞASIN KALİTELİ YAŞMAMALAR😍😍😅

orhdoner

Ben de veriyorum schesir haftada 2 kez birşey olmuyor aslında ama siz o zaman haftada 1 verin olmazsa azaltın belki o zaman birşey olmaz kefir ve yoğurt da verin haftada 3 kez bagırsak florasına çok iyi geliyor ☺️

orhdoner

O da olabilir isterseniz bundan sonrakilerde biraz karıştırıp verin çok az ekleyin öyle de iyi olabilir kullandığınız yaş mama gayet iyi içerikli zaten ☺️

orhdoner

Yok ben veterinere sordum öyle birşeye gerek yok dedi haftada 3 kez 1 yemek kaşığı veriyorum yoğurt olarak da ev yoğurdu ya da activia yoğurt veriyorum iyi geldi bayağı bir bize ondan dolayı bende 1 yıldır veriyorum düzenli ☺️