Kedimib Tekir Olduğu Söylenmişti Ama Hiç Benzemiyor

İnternetten araştırmama göre metin coon tekir kırmasına çok benziyor ama veteriner İran kendisi olabilir dedi

15 CEVAP

İran kedisi mi daha neler zlzopsjxls kediniz çok şirin öncelikle. Uzun tüylü kedilerde hep bir norveç kedisi havası vardır ama bu onların cins olduğu anlamına gelmez. Sokaktaki her beyaz kediye nasıl ankara kedisi demiyorsak ya da nasıl her gri kedi mavi rus olmuyorsa her uzun tüylü kediye de cins diyemeyiz. Çok geniş bir kavram ve sadece kürke bakarak karar verilmiyor. Kulaklar, kuyruk, kemik yapısı, soy ağıcı gibi bir ton şey belirliyor ırkı. Her sarışına alman her koyu tenliye arap diyemiyoruz, bu da onun gibi bir şey.

duman_cat_world

Minnoş bir tekir😻😻

duman_cat_world

İran kedileri böyle olmaz zaten, yüzleri daha basık olur.

Zegodogo

Çok tatliş bir tekir tüy uzunluğu sizi yanıltmasın tekirler birçok ırkın çiftleşmesi olduğu için farklı renklerde ,tüy uzunlukları da ve farklı karakterde olabiliyorlar

Oyy çok tatlı maşallah bize göre tekir kedi Norveç Ankara cins aslan kaplan farketmez hepsi harika 🤗

Ahmetemind

Tekir bir cins değil zaten, kürk rengini temsil eden bir ad. Gerek kedinizin kafa yapısı, gerek tüy uzunluğu ve renginden dolayı kedinizin kırma, melez bir cins olduğunu söylemek mümkün. Ancak cidden, %90-95'in üstünde bir safkanlık durumu yoksa bir kedinin cinsinin ne olduğunun inanın bana, hiçbir önemi yok. Turuncu bir kedi gördüğümde bunun cinsi turuncu, siyah bir kedi gördüğümde bunun cinsi siyah diyorum ben. Bir anlamı yok çünkü. Safkan kedilerde tek tük farklı bakım gereksinimleri ortaya çıktığından dolayı sadece bunun biraz anlamı oluyor. Ama dediğim gibi yani, hiçbir önemi yok bunun dışında. Kedi işte ya bu, illa sınıflandırma çabalarına girmemize gerek yok

theyusra

Türkiye'de maine coon yok. ayrıca kürk rengi dışında maine coona benzemiyor zaten, ki bu kürk rengi her yerde görülebilir. iran kedisi ise hiç değil veterinerler kedi köpek ırklarını bilmez çoğu kafadan atar, dümdüz tekir işte.

Lils

Maine coonlar 9000 liradan başlıyor. O yüzden maine coon kırması olamaz. İran kedilerinin yüz yapıları farklıdır. Sizinki klasik tekir.

diablerose

gayet tekir 😍

İran kedilerinin yüzleri böyle değil.çok güzel bir tekir kedi bu 😻 tüyü kadar ömrü olsun sağlıklı bir ömür sürsün 😁

duman_cat_world

Evet Norveç Orman Kedisi havası var bu pamukta😻😋 ancak uzun tüylü bir tekir.

Superisi814

Kediniz alenen bir tekir ..
Uzun tüylü tekir diye arayin nette , göreceksiniz..

ailur0phile

Dümdüz tekir bu

blue_hpood

maine coon aşırı nadir bir kedi türkiyede. sizinki düz tekir, uzun tüylü sadece.

septikbaykus

norveç orman kırmasına benziyor