Kedileri Bahçeden Uzaklaştırmak İçin En İyi Yöntemler

Kedisekeri

Haziran ayından itibaren baktığım sokak kedisi ve 2,5 aylık yavrularını uzaklaştırmak zorundayım. Her gün ilgileniyorum elimden geldiğince ama maddi -ayrıca kış ayları yaklaşırken- olarak zorlamaya başlayınca sahiplendirme ilanı açmıştım, geri dönüş olmadı. Bombay cinsi olduğu için çok cana yakın, uyumlu.Yavrular çoğu zaman benden kaçıyor. Aç bırakarak terbiye etmek istemiyorum ama yakında beslersem buradan uzaklaşmaları imkansız. Bu durum başkaları için sorun olduğundan acil ve etkili yöntemler önerebilir misiniz?

Forumda okudum aynı konuları biberiye yağı, turunçgil vs. deneyenler ne şekilde uyguladı ve süreç nasıl geçti?

16 CEVAP

Kedisekeri

Söylediklerinize katılıyorum ama dış etkenler var anlattığım gibi. Özellikle soğuk havalarda aç, susuz kalmalarını istemiyorum. Yakında beslersem hiç uzaklaşmayacaklar. 1-2 mahalle ileride bakarsam oraya alışamazlar mı?