Evden Kaçan Köpeğimizi Nasıl Bulabiliriz?

Gimlihanim

Merhaba. Ben bu soruyu arkadaşım için soruyorum. Pitbull cinsi köpeği evden kaçmış. O günde evde değillermiş. Eve döndüklerinde çok endişelenmişler. Acaba kedilerdeki gibi mamayı kapının önüne koyma vs. Gibi geri dönmesi için yapılabilecek bir şey var mıdır?

9 CEVAP

diablerose

kazasiz belasiz döner umarım. kimseye zarar vermeden, kimseden zarar gormeden. insanlar cok korkuyor pitbullardan. keske daha dikkatli olsalarmis.

orhdoner

Bence yapsınlar çağırsınlar ismiyle dükkanlara sorup bilgi versinler çocuklara sorsunlar parklara baksınlar hatta ilan asılsa daha iyi olur çok geçmiş olsun umarım sağ salim bulunur Allah kolaylık versin 🙏

Gimlihanim

@orhdoner evet her yere ilan verdiler umarım bulunur. Çok teşekkürler cevabını için 🙏🏻

@diablerose dediğinize katılmıyorum. Neden pitbull diye illa saldırsın ki. Çok uysal bir köpek aksine. Hayvanlar katil değildir. Sorun sahiplerinde. Aksine umarım kimse zarar vermez masuma. Teşekkür ederim cevabınız için.

diablerose

pitbul diye illa saldırır demedim. ama saldırması olasılık dahilinde. cinsini vurguladigim kisim insanlarin bu cinsten ekstra korkuyor oldugu gercegi. bu bi gercek. benim yorumum degil bu. buarada gecen sahipli bi kopek kardesime saldirdi mesela. pitbul degildi saldiran. ama saldirdi iste, hatta kanatti. kopekler bisiden urkunce saldirabiliyor, kardesime de kardesim bisikletle giderken saldirdi. gayet olası yani. sorun tabiki sahiplerde. kopegi tasmasiz gezdirmek kopegin suçu mu. sizin olayda da sahipler kopegin kactigini bile gec farketmis.

Efekilic

Bizde kedimizi kaybetmiştik çok aradık bulamadık sonra tam eve dönerken bulduk bu hissi bu acıyı biliyorum çip varsa ancak birinin köpeği bulup vete götürmesi lazım ordan sahiplere ulaşılabilir ama çok arasınlar belki bulunur

Superisi814

Merhaba,
Kacan kopek kapinin onune mama konarak bulunmaz.Ismi ile hitap ederek aranmasi gerekir.Zaten evinde mutluysa geri döner.
Pitbul olmasi isini zorlastirabilir hayvanin.Bir anda insanlar korkar .Ayrica o cins meraklisi olup aa sokaga atilmis diye alan olabilir.Bir taraftan insanlar haberdar edilmeli, iLan verilmeli, sosyal medya alanlari kullanilmali.
Suru haline gelmis sokak kopekleri tehlike yaratabilir, aksine onlara da karisabilir.Ayrica barinaklar kontrol edilmeli.
Evinde mutluysa , geri gelir kisa surede normalde ama ihtimaller fazla oldugu icin dilerim dort bir koldan ararken ,kolaylikla bulunsun ya da kendisi gelsin.

Gimlihanim

@diablerose o halde sanırım ben demek istediğinizi yanlış anladım kusura bakmayın 🙏🏻 İlginiz için teşekkür ederim

Gimlihanim

@Efekilic umarım bulunur. Teşekkür ederiz 🙏🏻

Gimlihanim

@Superisi814 çok teşekkür ederim. Dediklerinizi ileteceğim. Umarım bulunur 🙏🏻