Kedim Yemiyor İçmiyor

larosa1989

Kedim 4 gün önce tüy yumağı çıkarttı kusarak, ondan sonra kendine gelemedi hergün kusmaya başladı şimdi gün boyu ne yedi ne de içti su içse bile kusuyor, günde en az 5 sefer kusar, veterinere götürdüm röntgen çektirdik karnında tüy yumağı birikmiş olabilir dedi bana malt macunu verdi, bir laxatif ve bir lavman, ancak bir iyileşme yok, şimdi kakasını da yapamıyor hiç bişey yemediği için, böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Iyileşmesi için ne yapabilirim, yemeden içmeden kesildi durgun ve halsiz duruyor, çok kötüyüm yarın başka veterinere götürmeyi düşünüyorum

14 CEVAP

larosa1989

Cevaplarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim, benim kedim 5 yaşında yememe içmem daha dün öğlen başladı veterinerden döndükten sonra yani, yarın başka veterinere götüreceğim inşallah hem bu yememe ve tuvalet problemlerini de söyleyeceğim, hiç değilse serum ya da takviye verir
İçim paramparça onu bu halde görmek çok yıpratıyor beni lütfen dua edin biran önce iyileşsin.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Düzenli kullanımda fayda ediyor normalde birikmiş olabilir ondan yapıyordur çok üzüldüm umarım atlatırsınız başka bir veterinere göstermeniz daha iyi olur doğru düşünmüşsünüz ya da araştırma fakülte hastanesine götürün varsa ilinizde araştırılsın daha iyi olur

edadnmzr

Fotoğrafta da gözüküyor tüyler. Tüy yumaklarını sindiremediği için kusuyordur veterinerinizin dediği gibi. Ama yemek yememesi tuvaletini yapmaması falan büyük bir sorun, bunları veterineriniz de biliyor değil mi? Kediniz kaç aylık bu arada 6 aylıkken falan malta başlanıyor yani ne kadar süredir birikmiş bu tüyler merak ettim. Yemek yemeyip yediğinde çıkarması tüylere mi bağlı bilemiyorum

edadnmzr

Dualarım sizinle 🙏 Umarım çok yakında atlatacak bu rahatsızlığı, içinizi ferah tutun. Başka veterinere de götürecekmişsiniz malt da iyi gelecek belki bir iğne yaparlar atlatır ❤️

Ayssgul

Kesinlikle bir veteriner e bağlı kalmayın derim

Ayssgul

Görüş alın nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama sorabilirsiniz burada şurada yaşıyorum veteriner bilgisi diye

Cemay26

İNŞÂALLAH iyileşir.

Betulb97

Başıma gelmedi ama belki bir bilen çıkar, up olsun. Malt kullanıyor muydunuz? Eğer önceden de kullandığınız halde böyleyse belki başka bir şey tıkanıklığa sebep olmuştur.

larosa1989

Maalesef kullanmıyordum daha dün başladım vermeye pek değişen bir şey yok şimdilik

Sdfgh

ilk veterineriniz aslında kötü bir teşhis koymamış. Kedinin durumundaki değişimleri haber verirseniz farklı bir tedavi yöntemine yönelebilir o da. Yönelmezse başka veterinere gitmeniz daha iyi olabilir. Malt çok önemli. Ben çok küçük yaşta başladım veterinerimin yönlendirmesiyle. Maltı kediniz kağıt karton plastik gibi bir madde yuttuğunda da tıkanma yapmaması için fazla fazla yedirerek kullanabilirsiniz. Benim bir oburiksim var. Karton ve poşet parçalamaya bayılır. Bir seferinde acıkıp çekmeceden ödül mamasını çıkarıp paketiyle yutmuş. Sonra hepsini kustu malt sağolsun tıkanma yapmadı.

Prenseslady867

Çok geçmiş olsun
Maltı hergün vermeye devam edin bir an önce düzelir durumunuz inş
Başımıza gelmedi ama en korktuğum durumlardan birisidir kusması telaşlanmakta haklısınız
Vet.hekiminizle iletişim halinde olmanız iyi olacaktır

Palyaco

Kil yumağı biriktiyse zeytinyağı verin 1 tatli kaşığı hergun kil yumaklari diski ile atar

larosa1989

Başka veterinere gittik ama pek bir şey anlamadılar :( kedim hep kusuyor ve yemiyor başka ishal yapan ilaç verdiler gönderdiler, oğlumun psikolojisi benim de psikoljim alt üst oldu, yarın devam ederse getirin serum takacağız dedi, napacağım bilemiyorum

Semiha3737

Geçen ay başımıza aynı durum geldi. Veteriner tüy yumağı birikmiş dedi. 5gun klinikte kaldı. Bu süreçte kedimiz dışkılamadı hiç ama parvo virüsü kapmış. O yüzden proplan isal tozu. Birde synlox tablet kullandık klinik çıkışı üç gün. Şimdi çok şükür iyi eski haline döndü. İhmal etmeyin .