Bu Mamayi Kullandınız Mı?

zeynepbengusu

İyi günler ben normalde kedilerim için Brit care hassas sindirim sistemi kullanıyorum. Bu exclusion mama markasının içeriği güzel ve fiyatı da uygun. Numune pakedinden verdim tadını da sevdiler. Kullananiniz var mı acaba? Yorumlarınız neler?

17 CEVAP

Poncimin

Fena değil, denenebilir ama içerik olarak Britcare Hypo-allergenic serisi çok çok daha iyi, kıyaslanamaz bile. Kedinize iyi geliyorsa, severek yiyorsa Britcare ile devam etmeniz daha mantıklı olur.

Poncimin

Üstelik uygun fiyat demişsiniz ama Britcare hem içerik olarak daha iyi hem de daha uyguna geliyor. Petlebi fiyatlarına bakarsak Exclusion 1.5 kg 135 TL, Britcare Hypo-allergenic 2 kg 126 TL civarında. Gramaj daha fazla ve fiyat daha uygun. Britcare iyi gelmezse belki denenebilir.

orhdoner

Merhaba burda @palyaco arkadaş kullanıyordu tavsiye ediyordu herkese o görürse yorumlar şimdi

zeynepbengusu

İçinde domuz yağı bulunduğu için sindirim sistemi hassas olanlara dokunabilir diye düşündüm ama teşekkürler brite devam edicem :) Bu arada uygunluk olarak çok kilo açısından söyledim britin 7 kilosu 400 lira bunun 12 kilosu 489 lira

Ayssgul

Aslında içeriği fena değil ama domuz yağı içerdiği için eledim domuz yağına takılmıyorsanız içeriği güzel bir mamaydı.

simbakedi

güzel ama 12kg alınmadıkça fiyatı uygun değil bence ve tahıllı. mısır vs içermiyor ama pirinç vb tahıllar var. tahılsız mamadan ben yerinizde olsam tahıllıya geçmezdim, sonrasında tekrar tahılsıza gecerseniz sorun yasayabilirsiniz

Superisi814

Merhaba,
Ben icerigini sevdim ve petlebiden aldim.Deli bir istahla yedi, neredeyse ben de onunla yiyecektim.Fakat yurtdisi yorum bulamadim, pimpirik yaptim.Bitiminin ardindan baska marka aldim.
Hic bir sorun yasamadik bu arada ..

Poncimin

@Ayssgul

Alleva Equilibrium Düşük Tahıllı Serisi var. 1.5 kg 130 TL civarı, yani Exclusion ile benzer fiyatta 1.5 kg paketleri. İçerisinde domuz yağı yok ona bakabilirsiniz.

Alleva Equilibrium Düşük Tahıllı Tavuk Eti Yaban Mersini Elma ve Havuçlu Kısır Kedi Maması

tavuk (%50) (susuz tavuk %80, taze tavuk %20), esmer pirinç, bezelye nişastası, bezelye sebze lifleri, tavuk yağı, tavuk ciğeri, balık yağı, hindiba kökü (inülin ve fruktooligosakkaritler kaynağı), kuru inaktive bira mayası (mannanoligosakkaritler kaynağı), kuru meyveler, meyveler ve sebzeler (yaban mersini - %0,40, kızılcık - %0,40, elma - %0,20, havuç - %0,20), kalsiyum karbonat, avize suyu.

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum öncesinde bozita ve brit care kullandım ikisinde de yumuşak dışkı sorunu yaşadık exclusion mama ile bu problemimiz ve tüy dökümü çok azaldı açıkçası memnun sayılırım sadece çok bayılarak yemiyorlar

Prenseslady867

Yavru yaş mamasını kullandık çok severek tüketti
kuru mamanın tester ürününü göndermişler 50 gr
Çok az olduğu için mamasının içine karıştırıp verdim sorunsuz yedi

Prenseslady867

Her yerde bulunmaması biraz tedirgin ediyor güvenirliliği konusunda

eneskolon

Bu mama hakkında bir konu açmıştım mamayı hiç gözüm tutmadı içeriğinin yanlış hatırlamıyorsam %56sı belirtilmemiş ve mamada ağır tahıl kokusu vardı tavsiye etmiyorum

Sdfgh

Ben de merak ediyorum bu mamayı şurada kalsın yorum.

zeynepbengusu

Hepinize çok teşekkür ederim :)

Palyaco

5 aydır kullandığım mama 2 ay oldu kisira geçeli bağışıklık sistemi kuvletlendirici ve uriner sağlığı için çok güzel ve severek yedigi mama suan nature,s vairty karışık veriyorum ve cok memnunum