Kedimdeki Yara Ve Veteriner Krizi

fumigo

Arkadaşlar 26 eylülde kısırlaştı aynı gün parazitler ve kuduz aşısı yapıldı. Dün elime böyle bir kabarıklık geldi. Enjeksiyon yarası gibi. Kabuk bağlamış. Veterinere yazdık fotoğraf attım kliniğe gelin bakayım tedaviye başlayalım diyor. Vaktim olmadığını fotoğraftan bakarak bir yardımcı olmasını istedim. Bu sefer de emir verir gibi “siz yasa arkadaşınız gelsin , getirin” gibi ifadeler kullandı. Anlamıyorum. Maddiyat sağlamak için kliniğe çağırmaktaki amaç nedir ? Hiçbir bilgi bile vermedi. Gerçekten sinirlendim. Böyle bir şey yaşayan bu yaranın ne olduğ hakkında fikri olan var mı ? Başka bir veterinere de attım cevap bekliyorum

12 CEVAP

Palyaco

Bir yere vurmuş olabilir 1 hafta önce boynunda vardı benim korktum mantar diye bir yere vurmuş dedi veteriner

pablopicasso

Tırnakları bu ara biraz daha uzun mu? Sanki kaşımış da olmuş gibi. Enjeksiyon yerini tırnaklamış da olabilir. O sebeple uzun sürmüş olabilir.

Hindistan cevizi yağını yada kantoron yağını kulak çubuğu ile bir kaç gün sürüp, izleyin dilerseniz.
Duruma göre davranırsınız. Geçmiş olsun minnoşa😻

Tugce66

Mantara benziyor

Zibidicuce

Bir yere çarpmış olabilir. Yada kașırken kendisi vurmuş da olabilir. Mantar ise zaten bir süre sonra etrafına yayılır ve büyür bu boyda çok kalmaz. Mantardan şüpheleniyorsanız, yaranın birkaç santim çevresine ve derisine bakın yara yada farklı bir renk var mı diye.

Quincy

hangi şehirdesiniz? Maddiyat beklentisi tek gayesi olmayan vicdanlı bir veterinere göstermenizi tavsiye ederim. enjeksiyon yarası gibi bişey olsaydı bence 2 haftaya iyileşirdi.

Warriorsans

Mantar yada benzeri bir deri hastalığı değilse Hametan gibi kremler sürebilirsiniz hızlı geçmesini sağlar. Takip edin ve farklı veterinerlere sorun

fumigo

4 ayrı hekime sordum. Enjeksiyon yarası dedi hepsi. Yani kendi veterinerimiz içim bunu demek bile zor / ya da illa çıkar sağlanmaya dönük bir şey. Kabuk bağlamış enjeksiyon yarası. Çapı yarım cm var yok. Anlamıyorum her şeyde kliniğe koşacaksak çocukların psikolojisi ne olur. İnanın demek ki en iyisi bile çıkar peşinde. Bana ayrı ayrı illerden cevap verem hekimlere selam olsun

fumigo

Hayır sadece o bölge. Her yerini kontrol ettim. Mantar gibi değil kaşıntı vs yok

fumigo

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim bu arasa

orhdoner

Çok geçmiş olsun tekrardan dün siz yazdığınızda ben demiştim aşıdan kalmadır diye sizin veteriner tam görmeden hemen tedaviye başlayalım demesi de saçma olmuş

fumigo

Tedavi diyor ya birde ne tedavisi bende öğrensem keşke

fumigo

Zaten veterinerden korkuyorlar