Kedim Yeni Mamasını Yemiyor

AnbuShino

Arkadaşlar selam RC pediatric growth kullanırken bitime yakın Acana first Feasta geçiş yaptım 10 güne yakın karıştırarak kullandım sıkıntı çıkmadı karışık yerken ama şimdi RC bitince normal olarak sadece acanayı koyduğumda yüzüne bile bakmıyor yaşmamayla karıştırdım bu seferde sadece yaş mamayı yedi kurumamaya dokunmadı ne yapmalı sizce ne önerirsiniz bu yeni kedi babası arkadaşa

23 CEVAP

Palyaco

Proplan la içiyorsa acanayi almayın boşuna mama yemiyorsa alin

Palyaco

Yiyiyorsa pardon yazı hatasi

AnbuShino

@palyanco
Şuan evde zaten acana var ama onu yemiyor yani tüm gün evde değildim gram dokunmamış mama kabına ya direk rc nin kittenini alıp onu vericem acana da sokaktaki canlara gidicek yada rc nin kitteni ile acanayı karıştırıp vermeye devam edicem.
Aslında sormak istediğim direk rc nin kittenini mi alayım yoksa yine başka mama deneyeyim mi pro plan gibi

buseevecan

Kediler her mamayı beğenmez ve bu sevmediği mamayı 2 gün bile yememeye kadar gidebilir. Yeni mamaya geçin derim , çünkü kediniz anlaşılan o mamayı yemiyecek . Bu konuda bir tavsiye olacağını düşünmüyorum . Beğenmediği mamayı asla yemezler 🤷

Palyaco

Onuda yemezse boşa gitmesin paranız direk royal canin alın kitten proplanda iyi deyil yememisti benim kedim

Palyaco

Kediniz royal canin alismis

simbakedi

proplanin kucuk paketleri yeme garantili bu sitede diye biliyorum, bilgi alip proplan deneyin derim. en azindan rc’den daha guzel icerigi var. baktiniz yemiyor royal caninden baska careniz yok. karistirdiginiz zaman yiyorsa acanayi da eklerseniz dilerseniz sokaktakilere verirsiniz. uzuldum ama ya butceniz var ama o yemiyor…

pablopicasso

Veterinerinize danışın.

Kesin tester boy vardır elinde. Benim de kedim çok seçici proplan haricinde hiç bir mamayı yediremedim.

ND sebebi ile rahatsızlandığı bir dönem veterinerimiz RC tester vermişti fazla fazla. Yemezse sokakcanlarına verirsiniz demişti. Hoş onları da yememişti. Bence bir danışın.