Kedim Yeni Mamasını Yemiyor

AnbuShino

Arkadaşlar selam RC pediatric growth kullanırken bitime yakın Acana first Feasta geçiş yaptım 10 güne yakın karıştırarak kullandım sıkıntı çıkmadı karışık yerken ama şimdi RC bitince normal olarak sadece acanayı koyduğumda yüzüne bile bakmıyor yaşmamayla karıştırdım bu seferde sadece yaş mamayı yedi kurumamaya dokunmadı ne yapmalı sizce ne önerirsiniz bu yeni kedi babası arkadaşa

23 CEVAP

dilanbulent

Tadını sevmemiştir bence. Royal Canin çoğu kedinin sevdiği bir aromaya sahip. ND, Acana, BritCare gibi mamalar daha sağlıklı oldukları için yemeyen birçok kedi var :)

İnsanlarda da böyledir. Bilirsiniz sağlıksız yiyecekleri daha çok severiz. Aynı durum kedilerde de var :D

Geçmiş olsun. Royal Canin iyi geliyorsa bence geri dönmelisiniz.

Palyaco

Aynısı bende oldu acanin tüm serisini aldım yemedi açlık grevi yapti resmen

Palyaco

En güzeli tester alıp denemek

Gimlihanim

Sevmemiştir muhtemelen. Acana nın yanında royal canin biraz abur cubur gibi kalıyor. O yüzden çoğu kedi Acana, Nd gibi mamaları yemek istemeyebiliyor.

Palyaco

Royal canin a alisan kediler başka yemiyor bunun içine ne koyuyorlar aynısını komşum yaşıyor

diablerose

allah yardimciniz olsun :))) bnmki royal disinda hic bisi yemiyor. karistirip verince icinden royalleri secip yiyor. gerekirse 1 gun ac geziyor, daha da gezer de ben kiyamiorum

AnbuShino

İlk maması veteriner serisiydi geçen aşı için gittiğimizde 5 aydan sonra Pediatric Weaninge geçtiklerini öncesi için pediatric growth kullandıklarını söylemişti ama bu 2 seri de yine veterine özel serisi yine bu 2sinden birine mi geçmek gerekiyor yoksa royal caninin Kittenine geçmek olur mu gerçi rcyi de mühtiş iştahla yemiyordu ama yine de yiyordu

AnbuShino

Aslında öyle yapmayı düşünüyordum ama tester bulamamıştım petlebide bi kaç tane yavru tester mama alıp onları denesem mi yoksa royal canin kitten mi alsam

cat_expert

Mecburen bir süre daha karışık vermeye devam etmeniz gerekecek. Rc'nin oranını az tutun yüzde 80 rc yüzde 20 acana şeklinde, 1 hafta daha bu şekilde devam edip sonrasında rc'yi iyice azaltıp deneyin.

Palyaco

Royal kitten alıp karıştırın

AnbuShino

Şuan elimde Rc mama kalmadı maalesef ve aynı mamanın düşük kilosu yok 1.8 kilo olarak satılıyor veterinerde

cat_expert

Tam tersini yazmışım, yüzde 80 acana yüzde 20 rc olacak şekilde 1 hafta daha karışık devam edin, 1 hafta sonrasında rc'yi iyice azaltın 1-2 gün sonra da tamamiyle kesin.

Palyaco

Ben komşuma burdan british shorthair alıyorum yavru ondan başka yemiyormus 2 adet almıştım kendisine

AnbuShino

O zaman kitten alıp 2sini karıştırıcam bi süre daha umarım sonrasında acanaya devam eder etmezse kitten ile devam edicem mecbur

AnbuShino

Arkadaşlar direk rc kitten ile mi devam edeyim yoksa pro plan yada farklı bir mama deneyeyim mi eğer rc ile devam edersem acanayı karıştırayım mı