Kedim Farklı Yerlere İşeyip Duruyor

kedyler

Evimizde tadilat oldu baya zaman geçti üzerinden gidip tadilat olan yeni yere işemeye başladı. Bizde kumunu oraya koyduk orda yapsın diye ama gidip kumunun yanına yapıyordu arada kuma yapıyordu. Bu devam ettikçe orayı yastıkla falan kapatıp tuvalete koyduk kumunu. Düzenli yapıyodu sonra tuvaletteki paspasa işedi. Bugünde o yastıkların üzerinden atlayıp oraya işemiş. Ne yapacağımı bilmiyorum. Evde babannem falan var aşırı rahatsız oluyorlar vermek de istemiyorum. Ne yapabilirim. İşediği yerleride çok güzel temizliyorum koku falan kalmıyor ama yine yapıyor.

7 CEVAP

edadnmzr

Kediler strese girdiklerinde kum dışında başka yerlere çiş yaparlar ama ısrarla aynı yere yapıyor olmasını anlayamadım

dilanbulent

Kediniz kaç yaşında ve kısır mı?

kedyler

Veterinerle konuştum bana stresten falan olduğunu söyledi fakat kedimin pek stres içinde olduğunu görmüyorum. Tadilattan da 2.5 ay geçti. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Prenseslady867

Kumun kokulu olmasının etkilediği ile ilgili bir yazı okumuştum aynı kokuyu aldıkları yere çişlerini yapabiliyorlar mış

kedyler

Kedim 3 yaşında ve kısır

edadnmzr

Kediler değişikliği sevmezlermiş. Mesela normal yaşantısından farklı bir şey mi oldu evinize başka biri gelip kalsa bile onlar için değişiklik oluyor.

Zibidicuce

Tadilat olan yerdeki koku farklı olduğu için oraya kokusunu bırakmak istiyor olabilir. Yada mamasını, eşyalarının yerini değiştirdiyseniz stres olduğu için de yapıyor olabilir.