Kedimin Bağırsağından Çıkan Şey

hhBetyhh

Kedim kaç gündür kusuyordu bugün röntgen ve ultrason çekildi ve bagirsaginda bisey görmüşler ameliyata aldılar ve ponpon top çıktı.
Aylar önce yumuşak ponponlar vermiştik bety'e,aşırı seviyordu elinden aldığımız zaman verene kadar bağırıyordu ve bugün o ponponlar kayboldu bizde onemsemedik zaten tüm oyuncakları bi şekilde kayboluyordu.bi gün kustu ve kusmugundan ponponlar çıktı baya şaşırdık kalan ponponlari hemen kaldırdık.aylar geçti ve kusmaya başladı aylardır bagirsağindaymis😔lütfen kedilerini çok dikkat edin ip,yumuşak yiyebilecegi şeyleri etraftan kaldırın fotoğrafını koyuyorum,kedimin ameliyat olmadan önceki halsizligi

10 CEVAP

septikbaykus

Bir post vardı kedisi kusmuştu arkadaşın ve bazı yorumlarda malt demişlerdi.

Buyrun malt ile kusmanın alakası yok derken kast ettiğim bu. Misal cisim yutmuş olabilir

pasakli_

çok geçmiş olsun bizde bu durumu köpeğimizde yaşamıştık. evden çıkarken tek parça olan ayakkabım eve döndüğüm de iki parçaydı ve bir kısmı yoktu üstelik kulübeyi kapladığımız brandanın da bir parçası yoktu. hemen hekimle görüştük birkaç gün takip istedi. ve bu sürede kızımız yemeden içmeden kesildi. hemen röntgene alındı. şaşkın ısıra ısıra yemiş ve bağırsaklardan atamayacağı kadar büyük parçalar halinde durmuyor dedi. bağırsak hareketlerini çok daha hızlandırıcı bir ilaç verdi iki gün sonra da iştah açıcı şurupla destekledi tedaviyi bir hafta sonra normale dönmüştü kızımız.

hiç aklımıza gelmeyen şeyler gerçekten başımıza geliyor çok çok geçmiş olsun tekrardan

simbakedi

cok gecmis olsun, daha kotu bir sey olmadan atlatmissiniz en azindan. aman yemez vs demeyelim, sonra sonucu kotu olmasa bile boyle zorluklar yasanabilir maalesef.

teddybal

Mutlu son, çok sevindim. Geçmiş olsun, bir daha yaşanmaması dileğiyle..🤍

hhBetyhh

Gerçekten tehlikeli bir durum bizde ilk kusmaya başladığında malt yeterli gelmedimi acaba diye daha fazla malt vermiştik ama durum çok farklıymış

Renklipati

Çok geçmiş olsun daha kötü sonuçlanmadan atlatmışsınız.biz kedi besleyenlerlerede örnek olsun bu post yemez yutmaz denemek gerekiyor heran herşeyi yeme eylimleri var

teddybal

Mesela bu oyuncak farelerin, ayıların gözü kulağı oluyor, onları vermeden sökün arkadaşlar, bizdekinde kulaklar dikili idi gözleri oyar dedik söktük kulaklar aklımıza gelmedi, kulağı oymuş çıkarmış çiğniyordu bizim çocuk yutmadan fark ettik, bir keresinde de koliden söktüğü (kapalı kolideki tamamen yapışık bant) koca bandı ağzında bulduk yutmaya çalışıyordu Allah'tan bant uzunca kopmuş görüp yakaladık çekip çıkardık. Obsesyon yapılacak bir konu, çok dikkatli olmak lazım.

edadnmzr

Çok geçmiş olsun 🙏 kediniz de ne kadar masum çıkmış fotoğrafta maşallah tüyü kadar ömrü olsun ❤️ Yararlı bir post olmuş sizin de atlatmanıza çok sevindim ☺️

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin şükür atlatmışsınız Allah daha yaşatmasın kediniz de çok tatlı maşallah Allah uzun sağlıklı ömürler versin inşallah 🙏

Warriorsans

Çok geçmiş olsun. Bende bu durumdan korkuyordum etrafta yutabileceği küçük şeyler olabiliyor bazen. Bundan sonra daha fazla dikkat edeceğim