Kedime Arkadaş

bahoo06

Merhabalar , 2 yıldır birlikte olduğum tekir cinsi kedimle beraber yaşıyoruz. Ben evde olmadığım zamanlar evde yalnız kalıyor. 2 yıldır böyle. Kedim aynı zamanda 2 yaşında. Yanına arkadaş olması için erkek mi dişi mi veya kaç yaşında bir arkadaş ile anlaşabilir. Önerilerinize açığım.

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba ,

Benim de evde bir dişi bir erkek kedim var aynı yaştalar çok iyi anlaşıyorlar.Ayrıca dışarda da kedilerimiz ver dikkat ettiğim kadarıyla dişi ile erkek iyi anlaşıyorlar tabiki kısır olmak kaydıyla o zaman iyi anlaşıyorlar çok nadir görüyorum iki erkek anlaşan diye tabi gene karar sizin ☺️

Lils

Kediler yavrulara daha kolay alışıyor ama kediniz sakinse yavru çok fazla oyun oynamak isteyip kedinizi rahatsız edebilir

bahoo06

Anladım , peki dişi hemen hemen aynı yaşta mı olmalı yoksa yavru olsa onunla oynarken kıskanma durumları falan olur mu :)

orhdoner

Aslında aynı yaşlarda olursa ya da yakın daha iyi olur oynama birbirlerine yetişme bakımından küçük olursa bir süre gözetim altında olması lazım ilk zamanlar dövebilir alışana kadar o da ezilir bu sefer ☺️

gayelise

Öncelikle aynı cinsiyetten olanlar pek anlaşamaz yani kediniz dişiyse erkek bir kedi sahiplenmenizi öneririm fakat büyük olduğu için eve gelen kediye alışması biraz zor olabilir bu kediden kediye değişir bir de sahipleneceginiz kedi de büyük olursa zorluk iki katına çıkar. Çok küçük olmasa da 2 3 aylık bir kedi sahiplenebilirsiniz

Warriorsans

Karşı cinsten yavru bir kedi genelde en doğru seçim oluyor. Tabi alışmak için zaman gerekli ve yavru için özel bir bakım da şart. Ayrıca yeni sahipleneceğiniz kedinin yanına bi 10 gün kadar getirmemenizi ayrı bir odada karantinada kalmasını sağlamanızı tavsiye ederim