Kedim Azgın Teke Gibi

Mehmetneroo

Bahsetmiştim daha önce eski paylaşımlardan bilen vardır Nero şuan kızgınlık döneminde ve pencere gibi yerlere çıkıp yüksek sesle miyavliyor. Pencerelerde koruma şeyi olduğu için çıkamıyor ama bayağı yüksek sesle birini çağırır gibi miyavliyor kedi görünce önceden oy oy derdi şimdi gulu gulu gibi acayip sesler çıkarıyor. Olabildiğince takip ediyoruz ama kızgınlık dönemindeki kediler için ne yapılabilir

13 CEVAP

Warriorsans

Ay çok güldüm kedi görünce yaptıklarına 😂 kızgınlığı bitince kısırlaştırın şimdi de çok dikkat edin evden kaçmasın

buseevecan

Kızgınlık döneminde size en iyi tavsiyem . Gün içerisinde yorun , aklını oyuna vermesini sağlayın . Özellikle akşam rahat bir uyku çekmek istiyorsanız ,akşam kedinizin yatacağı saati biliyorsunuzdur o saatten önce mamasını ortalıktan kaldırın . Sonra bol bol onu oynatarak yorun , yemeği oyun oynadıktan sonra verebilirsiniz ve iyice yorulup halsizleşecektir . Gece boyu belkide hiç kalkmıyacaktır . Ben Lady'e hep bunu uyguladım ve geceleri hiç kalkmıyordu

susuwatari

Yaşı geldiyse, kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırın.

Mehmetneroo

9 gün sonra 5 aylık oluyor

Mehmetneroo

Evet bir ay daha böyle giderse dile gelcek ama çok korkuyorum özellikle gece 3 gibi nirvana yapıyor. Hatta odamdaki peluş ayiciga yaptıklarıni anlatsam 😂

Mehmetneroo

Evet bir ay daha böyle giderse dile gelcek ama çok korkuyorum özellikle gece 3 gibi nirvana yapıyor. Hatta odamdaki peluş ayiciga yaptıklarıni anlatsam 😂

Mehmetneroo

Gece mama saklama fikri iyiymiş artık yaparız da gün içinde bomba gibi evde hazırlanıp gece patlıyor

Superisi814

Ay valla güldürdünüz , Allah da sizi güldürsün..Geceleri bagirmaktan böğürtüye geçen sesleri de articak 😊
Klanimda erkek kedi yoğunlukta , mevsimsel kizginlik sürecinde ramazan davulcusu gibiler 😊Mahalle günlerce ayakta 😊
Gece patlamasi cok normal üstelik zaten dişardaki disi kedilere sesleniyor.O sesler giderek artiyor coğu zaman.
Kolayliklar dilerim..

Mehmetneroo

Çok teşekkür ederim 😂

Zibidicuce

Gün içinde sürekli oyun oynayıp yorulmasını sağlayın ki çokça uyusun. Ve bu dönemi bitince hemen kısırlaştırın. Çünkü artık hislerini tam tanımaya başladıkları için bir sonraki dönemi çok çok daha şiddetli oluyor. Allah yardımcınız olsun. Ben kedim kızgınlık dönemindeyken sabah 5.3-6'da oyun oynattigimi bilirim :')) kötü zamanlardı. :D

simbakedi

bence pelus oyuncaklari kaldirin, benim kedimin de pelus oyuncagi vardi, baktim alip alip kenarlara goturuyor hareketler yapiyor hemen kaldirdim. isaretleme vs yapmadi benimki ama yine de korktum hic birakmadim ortalikta. topla oynatip kosturun surekli ki yorulsun. ben her ciftlesme hareketi yaptiginda hemen topu atiyordum dikkati dagilsin, uyusun diye. veterinere de sorabilirsiniz kisirlastirma icin. guvenilirse ve kediniz gelisimini tamamladiysa kisirlastirabilirsiniz

blue_hpood

erkek kediyse kısırlaştırın hemen.

Mehmetneroo

Erkek kedi ama 5 aylık olmadı daha . Veteriner de deli gibi Nero yu getir 1 saat içinde işlem tamam erkek kedilerde sorun olmuyor hem testisler kontrol edilir ona göre kısırlaştırma yapılır dedi ama bilmiyorum yani