Tuvalet Eğitimi İçin

Aleynademirtas

Köpeğimin tuvalet eğitimi için profesyonel yardım almaya karar verdim bir yerle konuştum 1500 TL dediler mamayı ben götürücem 1 ay onlarda kalıcak bana çok uzun ve biraz pahalı geldi oğlumun psikolojisinin bozulmasını hiç istemem 1 ay ikimiz içinde çok uzun sizce normal mi

14 CEVAP

zibityus

tuvalet eğitimi diye bir şey yok sizi kandırmışlar. kral köpek ailesinden yardım alabilirsiniz tuvalet alışkanlığı diye bir şey vardır. köpeği 3 saatte bir çıkarırsanız doğru besleme vs ile dışarı yapmaya alışır. köpek eğitimi tuvalet eğitimi bunlar aslında bir tür dolandırıcılık. köpekleri alıp şartlayarak kodlayarak bir şeyler yaptırıp buna eğitim diyorlar. kral köpek ailesini diğerlerinden ayıran da bu köpekleri eğitmek gibi bir amaçları yok, ödül ceza komut vs kullanmaya gerek kalmadan köpeklerle iletişim kurabilmeyi ve onları yönlendirebilmeyi onların yöneticileri olabilmeyi öğretiyorlar.

AhsenAise

YouTube da meşhur bir veterineriner var babasına ait eğitim merkezinde yaşananlar hala hafızalarda , lütfen ve lütfen göndermeyiniz , tuvalet pedlerinden alıp ödül sistemi ile biraz zaman ve sabırla öğrenir çocuk , lütfen göndermeyin

Palyaco

Pek güvenmiyorum bu yerlere

theyusra

köpeğinize göndermenize gerek yok, güvendiğiniz bir yerden siz köpek eğitimi alın (ayrıca bu muhtemelen daha ucuza gelecektir) ve köpeğinizi kendiniz eğitin. bu hem aranızdaki bağı güçlendirir hem de psikolojisini etkilemez, bana göre çok daha mantıklı

Aleynademirtas

Hepinizin yorumları için teşekkür ederim ben de vazgeçtim hemen internetten baya araştırdım köpekler için doğru olmadığını anladım

Kkayı ben de biliyorum videolarını izledim zaten direkt ondan öğrenerek bir şeyler yapmaya çalıştım ama başarılı olamadım maalesef başka önerebileceğiniz kanal var mı kka gibi

Lokumcukk

Sakın vermeyin çok saçma zaten asla bir ayda mucizevi şekilde öğrenemez aynı çocuklar gibi öğreniyorlar kendiniz öğretin aranızdaki bağ kopmasın

Aleynademirtas

Böyle yerlere de güvenemiyorum oğluma nasıl öğreteceklerini bilmiyorum kızarak mı canını yakarak mı çok kararsızım 😞

AhsenAise

@zibityus un yazdiklarini göz önüne alın lütfen

Aleynademirtas

@theyusra sizin dediğinize de bakmıştım yaşadığım şehirde güvenilir bulamadım bir tane vardı o da 1000 Euro dedi araştırmaya devam ediyorum

Warriorsans

Genelde köpeklerde tuvalet eğitimi çok zor bir durum benim arkadaşım 6 gibi bir sürede bu alışkanlığı köpeğine kazandırdı ama böyle köpek eğitim merkezlerine kesinlikle güvenilmez

orhdoner

Çok zor bir karar haklısınız öncelikle ama iyi bir yerse eğer yapılabilir diye düşünüyorum köpeklerle ilgili bilgim yok umarım herşey iyi olur sizin için çok da tatlı maşallah Allah uzun sağlıklı ömürler versin 🙏🥰

simbakedi

kopek koleji diye bir kanal var, bu akut kopeklerini falan ozel egiten bir adam. onun kesinlikle bu gibi bir videosu vardir, ben var diye hatirliyorum. baska seyler de ogrenebilirsiniz oradan. tuvalet egitimi sizin vermeniz gereken bir egitim diye biliyorum, hem de kopeginizden ayrilmaniza hic gerek yok micicak diye :D biraz sabir ve zamanla ustesinden gelirsiniz diye dusunuyorum. cok da tatliymis kopeginiz❤️

Aleynademirtas

Haklısınız teşekkür ederim
@simbakedi o kanalada bakayım teşekkürler

Bir ay sonra köpeğinizi ne sekilde teslim alacağınızı asla bilemezsiniz. Arkadaşlara katılıyorum. Eğitimi kendiniz alın, hem ilerisi için köpeğinizle nasıl iletişim kurmanız gerektiği hakkında bir fikriniz olur hem de köpeğinizle aranızdaki bağ kuvvetlenir. Öğrendikten, nasıl yapıldığını anladıktan sonra hiç de zor olacağını düşünmüyorum. Mantığını kavrayın yeter, uygulama bir şekilde oluyor.