Lösemi 1 Aşısı

cakcapcik

Kediler için lösemi aşısı öneriyor musunuz? Ben pek yaptırma taraftarı değilim 4 aylık scottish straight bir kızım var artıları eksileri nelerdir yaptıran veya yaptırmayanlar biraz bilgi verebilir misiniz

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba biz yaptırdık ben korktum ondan dolayı bir programda izledim aşı yaptırılmamış kedi de lösemi çıktı ondan dolayı yaptırdım ama çoğunluk tehlikeli kansızlık varsa kötü oluyor diyorlar gene de yaptırdım herhangi birşey olmadı Şükürler olsun

Palyaco

Ben yaptırmıştır hepsini

Gimlihanim

Biz yaptırmadık. Ancak veterinerimiz öyle tavsiye etti. Başka bir kedi ile teması olmayacağı için gerek görmedi. Ağır gelebilir diye. Tabi bizim durumumuz biraz farklı. Bu arada çevremde yaptırmayan da epey var.

_SeNa

Ben de kararsızdım ama yaptırdık, bir problem olmadı. Bence yaptırın sonra lösemiye yakalanabiliyorlar:(

hannnngggg

merhaba ben korkarak gittim kararsızdım ve bir doz vurdurdum veterinere sorduğumda test yapılması gerekmiyor mu lösemi aşısı icin dediğimde öyle çok maaliyetli olur cevabını aldım biraz araştırmaya devam ettim içimi tamamen korku kapladı ve ikinci dozu vurdurmadım kedime de ilk doz aşı vuruldu diye birsey olmadı ama üzerinden baya bir zaman geçtikten sonra keske vurdursaymışım dedim bence bu aşılar boşuna degil lösemiye yakalansa allah korusun tedavisi yok yine de size kalmış veterineriniz nasıl yönlendiriyorsa dinleyin derim

Ben yaptırmadım lösemi aşısı gerçekten ağır bir aşi olup kediniz obur kedilerle temas halinde degilse çok gerekli olmayan bir aşıdır. Diğer aşılara bakacak olursak iç dış parazit sokağa çıkan kediler için 2 ayda 1 ev kedileri için 3 ayda bir öneriliyor. Kuduz ısırma ve çizme gibi durumlarda hayvandan insana veyahut hayvandan herhangi bir hayvana geçebildiği için zorunlu bir ası. Aynı zamanda hayvanların seyahat edebilmesi için zorunlu olan bir aşı. Karma aşısı gençlik hastalığı gibi bir-çok hastalığın oluşmaması için yapilan gerekli bir aşı. Ancak lösemi aşısı ağır bir aşı çeşidi olup çoğu hayvan sahibi yaptırmaktan kaçınır. Ben de yaptırılmaması taraftariyim yaptirilacaksa da bir sefer 2 doz yaptırılıp hayatı boyunca kullanılabilir .

cakcapcik

Bende çok korkuyorum yaptırmaya ağır gelebileceğini düşünüyorum ve evet fazla yaptırmayan var çok kararsızım gerçekten