Malt Kullanmaya Başlamalı Mıyım

oğluşum 6 aylık oldu malt vermeye başlamalı mıyım başlamam gerekirse normal malt mı vermeliyim yoksa yavru kedi olanlar için mi bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

19 CEVAP

Lils

Yavru kedi maltı vitamin olup malt olarak işe yaramıyor genelde. İçinde malt ekstratı bulunan bir yavru kedi maltı kullanabilirsiniz. Bence ilk tüy kusumundan sonra başlayabilirsiniz. Hiç kusmazsa 9 ay en ideali bence ama şimdiden alıp haftada 1 vitaminli bir malt verebilirsiniz

ratt_01

Rahatlıkla başlayabilirsiniz. Yavru yetişkin çok farketmeyecektir. Yeter ki orjinal ürün olsun.
Ben dört aylık kedime iki günde bir azar azar başlamayı düşünüyorum. Vet's Plus'a bir şans vermek istedim, fiyatı da çok uygun geldi. Petlebi den kargolanmasını bekliyorum

dilanbulent

Yavru veya yetişkin olarak ayrılmazlar, tüm maltları kullanabilirsiniz.

Ve evet normalde 4 veya 5 aydan sonra başlanır malt kullanmaya. Sizin de başlamanız gerekiyor şu an.

Trixie veya Gimcat marka malt öneririm. Tre ndyol gibi sitelerden almanızı pek önermem, sahte ürün olayları çok yaşanıyor. Petlebi gibi güvenilir petshop sitelerinden alabilirsiniz.

buseevecan

malt kullanımı çok önemlidir . kesinlikle başlayın , örneklendirmek amacıyla şunu söylemek isterim ki malt kullanmayan bir kedide tüylerinin içeride birikmesi sonucu ile durum ameliyata kadar uzadı. haftada 2-3 defa (yetişkin kedilerde 2-3 cm , yavru kedilerde 1-2 cm )verilmelidir

Palyaco

Hergun veriyorum malt hergun verilmesi daha iyi vest plus kullanıyorum yeni içeriği çok iyi içeriği deyismis

Warriorsans

Malt kullanmaya başlayabilirsiniz seçici bir kediniz yoksa daha uygun fiyatlı olarak vetsplus markasına bakabilirsiniz. Haftada 3 kez 2 cm kadar vermek yeterli olabilir

orhdoner

Bence başlayabilirsiniz yavru olandan kullanırsanız daha iyi olur 1 yaştan sonra yetişkine geçersiniz

orhdoner

Gimcat ın bizde kullanıyoruz memnunuz ben yavruyken kitten kullanıyordum vets plus kullanan arkadaşlarda var onlarda memnundu

peki ne sıklıkla vermeliyim

orhdoner

Haftada 1 verebilirsiniz arkadaşın dediği gibi çok tüylü değilse eğer ☺️

simbakedi

a mazonda prime urunlerinde malta bakabilirsiniz, gimcat uygun degil ancak 60tlye aliyorum ben indirimli bir sure takip edin isterseniz. vets plus da bakabilirsiniz ben denemedim ama vitaminini kedime tattirmistim sevmisti

teşekkürler hepinize ☺️

diablerose

kediniz uzun tuylu mu? kisa tuyluyse gunde yarim santim bile yeter gimcat malt. her gun vermeyip 5 gunde 1 de verebilirsiniz 2 santim fln

Gimlihanim

Biz 5. Ayımızda başlamıştık. Günde 1 nohut tanesi kadar veriyoruz. Kedinizin tüy durumuna ve tüy dökme durumuna göre miktarını ayarlayabilirsiniz. Veterinerinize danışmanızı öneririm.

hannnngggg

bende 5 aylık olduğunda malt kullanmaya başlamıştım 3 tüp trixie bitirdik çok memnundum farklı ürünler denemek istediğim icin suan vets plus kullanıyorum gimcat fiyatı diğerlerine göre daha pahalı fakat kült bir ürün biofeline ve gimcat deneyeceklerim arasında sizde kullanabilirsiniz