Kedim Akşamları Miyavliyor

Öncelikle kedim kısır bir kedi. Son zamanlarda gün içerisinde uyusun uyumasin akşam saat 8 den gece 2 ye kadar kadar miyavliyor, değişik sesler çıkarıyor. Gunun 1,2 saati neredeyse oyun oynuyorum ama bu sesleri çıkarmaya devam ediyor hep onunla ilgilenmemizi istiyor bu huyundan nasıl vazgecirebilirim

19 CEVAP

buseevecan

Akşam mamasının üstünü örtün veya bir yere kaldırın , uyumadan önce oyun oynayarak baya bi yorun . Sonrasında mamasını önüne verin , mamasını da yedikten sonra iyice mayışacaktır . Bu yöntem gece boyu uyumasını sağlayabilir . Bir süre bunu yapın bence sonrasında gece miyavlama alışkanlığını unutur diye düşünüyorum. Umarım bir etkisi olur 🙏❤️

pablopicasso

Tam da böyle bir soru soracaktım. Takipçisi olayım. Bizimki de biz ne zaman yatıyoruz. Geveze ye bağlıyor. İnanılmaz türlü tonda sesler. Evet o kısır ama ilgi delisi. Yanına gün içinde mesafeli gece olunca aklına sevilmek, okşanmak geliyor. Neler denemedim. Duymazdan geliyorum, ilgilenmiyorum ama nafile…

gayelise

Ne zaman kisirlastirdiniz bazı kediler kısirlasma sonrası belli zamana kadar ses çıkartabiliyorlar geceleri

Warriorsans

Sanırım tek çözümü ilgi vermek ben kıyamıyorum zaman durum fark etmeksizin ilgi istiyorsa elimden geleni yaparım

pablopicasso

#buseevecan

İlginize teşekkür ederim. Zaten böyle bir uygulama yapıyorum ancak nafile☺️

orhdoner

Bizimkiler de miyavlıuor garip garip sesler çıkararak hem de 😅 herşeyi denedim gene de vazgeçmediler kısır bu arada dediğiniz gibi yanlarına gelince susuyorlar 🤷🏻‍♀️🤣🤣

pablopicasso

Başından geçen ve geçmekte olanlar neler yaptığınızı yol alıp, alamadığınızı lütfen paylaşın ki yol alalım🙏🙏

pablopicasso

Rol çalmış olmayayım ama ben 7,5 aylıkken kısırlaştırdım. Dün ise 1 yaşını doldurdu.

Oyun oynarken bir an için durayım tekrar başlıyor miyavlamaya anlamadım ki ne istiyor

@gayelise Şubat ayında kısırlaştırdik

fcylan

Benin küçük evladımda geceleri çok değişik ses çıkartıyordu, kendisi duyma engelli olduğu için miyavlamak değildi sesler ve bayağı yüksek tondaydı. Engellemek için her gece uyumadan önce 15 dakika koşturuyorum, sonra kendi odama alıyorum, kapıyı kapatıyorum, sessizce yanımda uyuyor. Çığlık atacağı alanı kısıtlayınca daha az ses çıkartıyor, kapı açıksa salona gidip orda bağırıyor. Bir de odanın ısısı biraz daha sıcak olunca daha rahat uyuyor. Umarım sorununuzu çözersiniz.

orhdoner

Bizimkisi de Ocak ayında ameliyat oldu bayağı oldu yani sırf yaramazlığından bence ☺️

pablopicasso

Evet bizden kaynaklı sanırım. İlgi delisi oldu. Teması kestiğimiz zaman sürekli sesleniyor.

Yada gelip, kontrol ediyor. Olmadı yatağın kenarını tırmalıyor, olmuyor. Yorgan altına pati uzatıyor bunlar hiç dert değil ancak gece gece yüksek sesle antrede resmen film çeviriyor. Igghhh mıghhh çeşit çeşit sesler. Komşular siteden atacak yakında hepimizi 😆

orhdoner

Aynen sormayın gecenin yarısı değişik sesler çıkarıyorlar hakikaten atıcaklar bizi az kaldı tam ilgi delisi oldular sormayın 🤣🤣😅

pablopicasso

Şu an oynuyoruz biz yorulduk o asla yorulmuyor.