Kanlı Dışkı-Mama Değişimi

leonidass

Merhaba, kedimin tavuklu mamaya alerjisi olması dolayısıyla kanlı ishal sorunu yaşıyorduk. İştahsızlık başlamasıyla biraz ani bir şekilde kuzu etli mamaya geçtik. Aylardır yumuşak dışkı mucizevi bir şekilde normalleşti 2 günde ve tavuk alerjisi kanıtlanmış oldu. Dışkısı şu an çok normal ama üstünde pembe-kırmızı, rektum veya kalın bağırsaktan kaynaklandığını düşündüğüm kan var. Mama değişiminden olduğunu düşünüyorum, bi kaç gün beklemeli miyim? Veteriner bekleyelim dedi ama başka bir şey olabilir mi?

11 CEVAP

Warriorsans

Mama değişikliğinde olabilecek sorunlar tekrarlarsa kesinlikle veterinere götürün tekrar ve farklı veterinerlerin de görüşünü alabilirsiniz

Palyaco

1 tatlı kaşığı zeytinyağı haftada 3 gün verin birdaha böyle bir sorunla karsilasmazsiniz

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Çok sevindim birkaç gün daha gozlemleyin dediği gibi hekimin daha sonrasında olursa gene ilinizde varsa fakülte hastanesine de götürebilirsiniz

leonidass

https://www.hizliresim.com/b4tdqmj Fotoğrafa bakmak isteyen arkadaslar sanki dediğim gibi değil mi? Dıskının içinde değil kan, çıkarken değmiş gibi

leonidass

Kan tahlili veya dışkı analizinden bi sonuç alınacağını sanmıyorum o yüzden:( kaç gün beklemeliyim

orhdoner

Evet sanki çatlak olmuştu da ordan gelmiş gibi hekiminiz kaç gün dedi bence 2 3 saha bakın derim

leonidass

1 haftayı bulabilir dedi, çok teşekkür ederim🙏🏻 Beklemek çok zor o yüzden kendimi burada buldum 😔

Renklipati

Kan kakakanın dışında,bence ishal yüzünden poposu tahriş olmuş olabilir kaka yaparken de biraz kanamiş bulaşmış gibi,kefir zeytinyağı iyi gelecektir en azından sert kaka yapmazsa çabuk iyileşir.. çok geçmiş olsun

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Merak etmeyin geçecektir siz üzülmeyin ki o da çabuk toparlansın hissediyorlar endişeyi de Allah yardımcınız olsun 🥰

leonidass

Çok teşekkürler, önerilerinizi uygulayacağım😌

Gimlihanim

Mama değişiminden kaynaklı sanırım. Biz de yaşamıştık. Ani bir geçiş olduğu zaman ishal ya da kabızlık durumunda çatlak olabiliyormuş. Sanırım sizinki de aynı durum. Günde 1 tatlı kaşığı kefir ya da yoğurt, bağırsak florasının düzenlenmesine yardımcı olur. Düzelmezse veterineriniz probiyotik başlar muhtemelen. Geçmiş olsunn 🙏🏻