Kedimi Kısırlaştırdım Çok Ağır Geçiriyor

Bngdgn

Merhaba disi 1.5 yaşında kedimi kısırlaştırmak için maddi durumum olmadığından anlaşmalı bir yere gittim.Kilolu olduğundan anestezi ve ağrı kesici ekstra verilmiş bu yüzden biraz zor geçebilir dedi Veteriner. Akşam 5 te aldım direkt narkozlu eve geldik.Yemek ve suyunu kesmemin üstünden 30 saat, ameliyat üstünden 13 saat geçti.Suan sabah 7.Vermeye çalışıyorum suyu içmiyor mamayi yemiyor.Ve yeni yeni düzgün yürümeye başladı. Sürekli uyuyor. Ve her ayağa kalktığında ve uzanmaya çalıştığında hafif bağırtılı ses çıkarıyor ağrısı var gibi. 15 günlük ağrı kesici iğne uygulanmış. Sizce bu yeterli mi? 3 kez çişe gitti 4 kez de köpük su gibi bir şey kustu.Asiri halsiz bir durumda.Hemogram yapılmadı ameliyat öncesi. Veteriner bir işe yaramaz falan Bi şeyler dedi. Ne zamana kadar ac susuz kalabilir ne zaman veterinere goturmeliyim? Yardımcı olabilir misiniz. Çünkü yaptırdığım Veteriner hiç ilgili davranmıyor kendi Veterinerime götürcem fakat durum nasıl işliyor kimse anlatmadi.Hangi noktada riske giriyoruz bilmiyorum. Kedim de bana çok sinirli. Yatağa aldım istedi diye yataktan inip çıkarken yardım ediyorum bana sinirlenip ısırdi elimi.Lutfen deneyimlerinizi paylaşın çok korkuyorum bir şey olur diye.

9 CEVAP

dilanbulent

Benim kedim kısırlaştığında saatlerce kendine gelememişti. Mama su içmedi saatlerce. İçtikten sonra da 3-4 defa kustu zaten. Ama sizinkisi hakkında bir şey dememiz yanlış olur sonuçta biz hekim değiliz bence bir hekime danışsanız çok daha iyi olur. Çok geçmiş olsun umarım yakın zamanda iyileşir kediniz

Gimlihanim

Kısırlaştırma öncesi testleri yapmayan hiçbir veteriner açıkçası benim gözümde iyi olamaz. Resmen körü körüne riske atmaktır bu. Bence başka veterinere danışın. Bizim burda yorum yapmamız doğru olmaz. Çok çok geçmiş olsun. Umarım çabucak eski sağlığına kavuşur 🙏🏻

Firuzecik

Bugun icinde toparlamaz ise mutlaka muayene ettirin. Ama buyuk ihtimalle yavas yavas duzelir. Guzel sevdigi yas mamalardan verin. Agrisi vardir tabi hareket ettikce aciyordur belkicani yandigi icin elinizi isirmistir. Bu aksama kadar surekli gozlemleyin.

diablerose

veterinere sorun mutlaka, cok gecmis olsun

hannnngggg

keyifle yiyeceği mama verin yas sıvı mama olabilir kedi çorbası olabilir kusması ve hareketsiz olması normal bence içinden anesteziyi atması gerek benim normal bulmadığım öncesinde kan testi yapılmamış olması belki bir sağlık sorunu vardı allah korusun

Bngdgn

Çok teşekkürler cevaplar için. Yeni gelişmeleri not düşmek istedim. Kedimle 2 günü geçtik hala yemek yemiyor su icmiyor. Kendine geldi biraz kendini yalama, oturduğu yere masaj yapma gibi hareketlere başladı.Yurumede de sıkıntı yok. Fakat halsiz ve yavaş aynı zamanda hep uyuyor. Şırınga ile yaş mama su vermeye çalışıyorum.Yaş mamada Hills Ad önerildi. Veteriner 3. gün için de böyle devam ederse yeniden aramamı söyledi, diğer Veteriner de getirmemi.Anestezinin etkisi çoktan geçmiş baska bir sorun mu var ona bakacağız. Susamasina rağmen ısrarla içmiyor sinirleniyor icirmeye çalışınca. Kusmasi geçti. Depresyona mı girdi diye de düşünmeye başladım. Umduğum şey bu yani.

Sdfgh

Kısırlaştırdıktan sonra böyle olması çok normal. Aslında kötü de olsa durumu kuma gidebilmiş bu iyi bir şey. Ben 2 dişi kedimi kısırlaştırdığımda sbah kadar başlarında uykusuz beklemiştim. 2 3 güne ancak normale döndüler. Veterinerim akşam 8 9 gibi mama verebilirsin ama nolur nolmaz gece 12 gibi ver hareketleri normalleşince demişti. Ona rağmen yiyemediler mamayı. Çok sonra az az yiyebildiler. Diğer kedim de yaramazdır normalde üzüldü bütğn gece onları yaladı:( Bir süre yeme içme isteği olmaz bu normal. Büyük bir ameliyat geçirdiler. Sabırlı olmak lazım. Çoğu yaptığı normal. Allahtan dikişi açılmamış. Normalde de birkaç gün sonra kontrol olur kısırlaştırmadan sonra. Siz iki veterinerinizle de irtibatta olun. İçinizi rahat tutun. Bir çoğumuz yaşıyoruz bunları.

orhdoner

İnşallah ciddi birşey yoktur geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏

septikbaykus

Bu sebep ile gaz anestezisi öneriyorum hep. Normal anestezi mahvediyor çocukları