Kedim Koronaymış

edadnmzr

Merhaba arkadaşlar
Kedimin diş etleri için sorular sormuştum belki hatırlarsınız.
Bugün kedimin korona olduğunu öğrendim. Fip'e dönmemiş henüz mutasyona uğramamış. Çok korkuyorum ve çok üzgünüm. Benimle aynı durumda olanlar ya da mutasyona uğramış olanlar yorumlarınızı bekliyorum. Dua edin kedime lütfen 🙏🖤

29 CEVAP

Hiiç korkmayın atlatır. Benim kedim geçenlerde atlattı turp gibi şu an. Multivitamin takviyesi yapın, bol bol et/ciğer yaş mama yedirin. Atlatacaktır korkmayın

ailur0phile

Kedi nüfusu fazla yerlerde doğup, yaşayan (bu sokakta olur, bir üretim evinde) kedilerde fip, fiv gibi hastalıkların olması olası. Bir çok kedi de korona pozitiftir. Benim kesimde de öyle. Endişelenmenize gerek yok, korkmayın. Kaliteli bir hayat sunarsaniz file dönme riski çok az olur.

Prenseslady867

Çok geçmiş olsun
Yavrunuz için korktuğunuz gibi değil umduğunuz gibi olsun herşey inşaallah

Pikocan

Merhaba
Eylül ayında sahiplendiğimiz kedimin 1,5 hafta önce fib olduğunu öğrendim ve hemen tedaviye başladık diğer kedime bulamaması için izola ettik ancak teşhis konulana kadar hep birliktelerdi aynı kaptan mama yediler ve aynı tuvaleti kullandılar. Bu sebeple tedaviye başladığımız günden itibaren 10. gün diğer kedime corona testi yaptırdım çok şükür sonucu negatif çıktı vücudunda antikor oluşmuş yani geçmişte bu virüsle ruhunuz duymadan savaşmış veteriner hekimin söylediği ise beslenmesine bağışıklığına dikkat etmem ve moralini yüksek tutmamdı yani demem o ki siz içinizi rahat tutun ve pozitif düşünün☺️ tabi bir süre sonra tekrar test yaptırsanız daha iyi olur ben şahsen bir süre bu şekilde takipte olacağım. Ayrıca hızlı testten ziyade direkt pcr yaptırmak daha iyi diyorlar.

edadnmzr

@Afedersinizamasakinm
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun ❤️

edadnmzr

@Pikocan
Daha sonra negatife dönme ihtimali yok demişti bize veteriner. Yani ömrünün sonuna kadar bu virüsü taşıyacakmış. Fip'e dönmemesi için uğraşabilirmişiz ancak. Size de çok geçmiş olsun sağlıklı olsun yavrularınız ❤️

edadnmzr

@orhdoner
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. İçim biraz olsun rahatladı. Sağlıklı olsun yavrularımız inşallah ❤️

septikbaykus

Altında bişey var diye korkuyordum çıktı. Ama çok şükür fipe dönmemiş.

Düzelecek inan.

septikbaykus

Bu arada sokaktaki kedilerin neredeyse %90 ı koronadır. Ama aktif ama pasif. Bağışıklık düşünce tetiklenir

edadnmzr

@septikbaykus
Bağışıklığı düşmezse sıkıntı yok o zaman değil mi

septikbaykus

Tabiki.

İyi bakılırsa

edadnmzr

@Kediannesi22
Çok geçmiş olsun size de 🙏 Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben de çok üzülüyorum korkuyorum ama inşallah atlatacağız. Ciğerlerinde iştahında falan bir problem yok ama fip'e döner diye çok korkuyorum. İnşallah hep sağlıklı olur yavrularımız ❤️

edadnmzr

@Prenseslady867
Çok teşekkürler ❤️

edadnmzr

@ailur0phile
Çok teşekkür ederim ☺️ ❤️