Kedim Koronaymış

edadnmzr

Merhaba arkadaşlar
Kedimin diş etleri için sorular sormuştum belki hatırlarsınız.
Bugün kedimin korona olduğunu öğrendim. Fip'e dönmemiş henüz mutasyona uğramamış. Çok korkuyorum ve çok üzgünüm. Benimle aynı durumda olanlar ya da mutasyona uğramış olanlar yorumlarınızı bekliyorum. Dua edin kedime lütfen 🙏🖤

29 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Cok gecmis olsun.Inanin bir cok kedi korona tasiyicisi zaten.Mühim olan da fipe çevirmemesi.Bunu en cok stres tetikliyor.Kedinizin diş etleti kizarikti hatirliyorum, benim sipada da var , ilgimi cekmisti bu nedenle.Çözümlenemediginin de farkindayim.Ki insallah en dogru tedavi ile buluşsun.
Bagisikligi guclu olmali.Mutlu olmali ..Bu konularda da özenli olduğunuzu düşünüyorum.
Fip kismini konuşmayalim.Biz iyi ve güzel şeylere odaklanalim , iyilikler ve güzellikler olsun.
Bu durumu da çok kötü algilamayin, bir çok kedi sahibi kedisinin korona tasiyicisi oldugunu da bilmez.Siz öğrenmis oldunuz.
Şimdiye kadar nasil keyifli vakitler gecirdiyseniz , nasil sevgi alip sevgi verdiyseniz , ayni şekilde devam edin.
🌼💕

edadnmzr

Çok teşekkür ederim. 1 haftalık antibiyotik tedavisi uygulayacağız. Bağışıklını yüksek tutmak için kapsüller kullanacağız devamlı olarak. Kan değerleri temiz çıktı. Onların düşmemesi gerekiyormuş. Bilmiyorum yine de çok korkuyorum öğrendiğimden beri de ağlıyorum.

Warriorsans

Çok geçmiş olsun. Sokaktaki kedilerin %95 inde corona pozitif oluyor ve fip e çoğu kedide dönmüyor. Aslında korkulacak bir durum değil o kadar. Kedinize iyi bakıp kaliteli mamayla besleyip stresten uzak bir hayat sunarsanız bir çok ihtimali de azaltırsınız.

Keyfimbilir

Korkmayın benim kedim de minicik haliyle gençlik hastalığını atlattı. 1 hafta boyunca bize antibiyotik ve vitamin iğneleri yapıldı, artı bağışıklık için tedavi gördü. Sizin şu durumda bağışıklığını güçlü tutmanız yetecektir. Sıcak yerlerde yatsın, yemesine içmesine çok önem verin ve halsizlik iştahsızlık gibi durumlar olursa hemen ek takviyeler için veterinere gidin. Birşey olmaz Allah'ın izniyle 🙏

Renklipati

Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin..atlatır merak etmeyin fip olmamış buna şükür.. diş hakkında postlar açtınız hatırlıyorum, aslında bu postunuzda örnek olsun bazı kişiler diş eti kızaklığını yada ağız kokusunu ciddiye almıyor oysa ağız kokusu olunca bile araştırma gerekiyor sebebi mama mı yoksa diş eti problemleri mı diye

AslanPati

Allah şifa versin. Çok geçmiş olsun. İnşallah Fip'e dönmez ve kısa zamanda sağlığına kavuşur.

teddybal

Çok iyi bir anne olarak onu sevginiz ve ilginizle, her ne gerekiyorsa yaparak en iyi duruma getireceğinize inanıyorum, zaten bu durumda bağışıklığının yüksek olması önemli ki bunu sağlayan da moral ve iyi bakım. Çok geçmiş olsun, miniğe sarıldım🙏🌼

buketguven

Çok geçmiş olsun. İnşallah iyileşecek güzel düşünün güzel olsun.

edadnmzr

@teddybal
Çok teşekkür ederim inşallah her şey iyi olur ❤️

orhdoner

Allahım şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Uzulmemeye çalışın siz stresli olursanız o da üzülür annesi olarak zaten çok iyi bakıyorsunuz bundan eminim. Merak etmeyin her yağmurlu havadan sonra güneş gelir size de gelcek hem de kısa zamanda Allah büyüktür en kısa zaman da şifa verecektir 🙏🥰 Yavrunuza ve size sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim herşey gönlünüzce olsun 🥰🥰❤️🙏

edadnmzr

@Renklipati
Aynen öyle, benim de aklıma korona olacağı gelmemişti testeri yaptırınca anladık. Benim tavsiyem de eğer kedinizin diş etleri sıkıntılıysa kesinlikle test yaptırın. Sadece diş eti de değil hiç belirti vermeyip bir anda kusma ishal olup FİP olduğunu öğrenenler varmış. İhmal etmeyin kedinizin testlerini yaptırın sağlığı için. Ben kedimi yine mutlu edeceğim. Vitaminlerle bağışıklık güçlendiricilerle takviye vereceğim. Ama bir korku oluyor yine de. İnşallah üstesinden geleceğiz ❤️ Dualarınızı bekliyorum

edadnmzr

@buketguven
Teşekkür ederim 🙏

Renklipati

Erken teşhis her zaman hayat kurtarır siz erken fark etmişsiniz mutasyona uğramamış.. dediğiniz gibi bağışıklığını yüksek tutun sevginizide katınca Allah'ın izniyle düzelecektir 🙏 duam yavrunuz için acil şifalar

edadnmzr

@Renklipati
Çok sağolun güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏❤️

Çok geçmiş olsun benim kedimde pozitif çıkmıştı veterinere götürdüğümüzde ciğerleri neredeyse bitmiş demisti çok uzulmustuk ama Allaha şükürler olsun veterinerimiz çok iyiydi çok ilgilendi 3 hafta kadar tedavi gördü ve oğlumu iyilestirdi şimdi bi sorunumuz kalmadi çok şükür Umarim sizin minik dostunuzda biran önce sağlığına kavuşur