Yabancılara Havlamama Sorunu :(

mavisalfa

Merhaba ,
Köpeğim 4 aylık . Köpeğime bakçede bakıyorum ve çoğunlukla kapının önünde yatıyor ve hiçbir yabancıya havlamıyor yani eve kim gelse üstüne atlıyo ve yalıyo.Geçen komşu merdiven altından birşey almış bizim ki hiç bir şekilde umursamamış ayağını yalamış . Ben böyle olsun istemiyorum hem üzülüyorum hemde kızıyorum :( . Saldırgan olsn demiyorum sadece yabancılara havlasın . Eve her gelen girmsin . Kimseye de sevdirmiyorum o kadar.

4 CEVAP

merveandac

Alan koruması için mi sahiplendiniz? Üstelik henüz bir bebek o , yaşına girmesini bekleyin en azından. Ergen olduğu zaman alan koruması yapmaya başlayacaktır , size ve eve alışmasını bekleyin. Şuan isterse her gelene havlasın sizi korumak için havlıyor olmayacak bunu da bilin. Bir de sizinle kaliteli zaman geçirmiyorsa , günlük enerjisini atamıyorsa başkalarına ilgi duyması gayet normal . Siz ilgi göstermiyorsanız onlardan medet umuyordur.

Kadirbyrk

Benim kopegimde boyle hemde alman kurdu olmasina ragmen sebeplerini tam bilmiyorum ama sunlar olabilir kopeginiz cok cok sosyal olabilir ve yavru oldigundan olabilir aslinda bende kopegimin havlamasini istiyorum ama su nedenle birisi gelicek calicak gidicek veya benim yavruma zarar vericek kendisini koruyamiyacak diye korkuyorum her gelene ustune atliyo hemde daha once hic gormesigi kisilere bile bu bi yandan kptu bi yandan guzel birsey

GoldenOdin

Yapabileceğiniz bir şey yok köpeğin doğasında var ama dış mekan havlama önleyici ürünler var onlardan sayın alabilirsiniz

Cotontzu_Siri

Benimki de tam tersi