5 Ayı Dolduran Kediye Haftada 1 Yetişkin Yaş Mama Verilir Mi?

citirbebegim

Yavru yaş mamalarında genelde çok fazla seçenek bulamıyorum. Yetişkin yaş mamalar daha çeşitli oluyor. 5 ayımız dolacak, haftada 1 vermemde sıkıntı olur mu? Teşekkürler 🙏🏻

23 CEVAP

septikbaykus

Yaş mamada yavru diye bir kriter yok aslında bakmayın. Yavru mama = taneleri küçük olan mama. Yaş mama yaş mamadır sıvı tüketimi için verilir. Yetişkin yaş mama vermeniz ona bir zarar vermez. Ben benim ayıya 6 aylıkken yetişkin maması veriyordum misal.

Kuru mamada bile böyle düşünüyorum bu arada. Örneğin acana mamaların çoğunda ALL LIFE STAGE yazar. Yani yavru da yiyebilir anlamında

citirbebegim

Çok teşekkür ederim cevaplar için🙏🏻 O zaman büyüsün öyle çeşit çeşit alırım :)

cat_expert

Yavru yaş mama için seçenekler var aslında.

Schesir, Nutri feline, vet's plus gayet iyi yaş mamalardır. Bütçenize göre tercih edebilirsiniz. 8-10 aylık olana kadar yetişkin yaş mamaları kullanmamanız iyi olur.

hannnngggg

bence yas mama hafta da bir veya iki kez verildiği için yetişkinde verilebilir bir zararı olacağını sanmıyorum ama yavru yas mama seçenekleri çok fazla nd gimcat vs bir çok marka da seçenek bulunuyor

Lils

Yetişkin verebilirsiniz fark etmez

citirbebegim

Cevaplar için çok teşekkür ediyorum herkese 🙏🏻 Yaş mama olarak ilk seçenek schesir alıyorum daha sonra n&d, felicia ve gimcat kullanıyorum. Tavuklu daha hiç denemedim yaş mamada korkuyorum iyi gelmez, ishal olur ya da alerjisi olur diye. Genelde et ya da balıklı tercih ediyorum o yüzden yavruda seçeneğim daralıyor. Ama haftada 1 verdiğim için belki denerim diye düşündüm. Sevmezse ya da yiyemezse yine yavru yaş mamaya devam ederim. 🐾

dilanbulent

Yavru alsanız çok daha iyi olur. Onun gelişimi için yavru kedi mamaları daha önemli.

teddybal

Çok özür dilerim yaş kelimesini şu an bildirim gelince tekrar okuyunca fark ettim, kuru mama algılamıştım ben. Arkadaşlara katılıyorum biraz daha büyüsün araya yetişkin konserve de ekleyebilirsiniz çeşit olur. Ama hazır yavru iken besin değerleri daha yüksek olan yavru konservelerini yeme fırsatını değerlendirin daha güzel olur. İyi akşamlar 🐾

septikbaykus

Arkadaşlar yetişkin mama yavru kediye zarar vermez. En fazla yağ ve protein oranı uyumsuzluğundan fazla beslenemez. Yani dolaylı yoldan uzun vadede etkilenir. Ben 6-7 aylıkken yetişkin nd ile büyüttüm misketi.

Yavru maması demek tanesi küçük ve enerjisi yüksek mama demektir. bu kriterlere uyan hemen her mama verilir yavru kediye.

teddybal

Tavsiye etmem 5 ay daha çok küçük, 11 aylık olsa hadi neyse. Yavru mama devam etmeniz onun için faydalı olacaktır.🐾

Elifsonmez

içeriğinden dolayı bence yetişkin yaş mamaya 1 yaşında başlamalısın içerisinde taurin olan yaş mamaları tercih etmeni tavsiye ederim

Palyaco

Yavru alın 8 ayından sonra yetişkin alabilirsiniz

baranertaga

Yavru mamaların besin değeri daha yüksek. Kediniz daha iyi gelişir. Biz yetişkin mamaya 13-14 aylıkken geçtik. Şuan 15.5 aylık. Yani sizin yetişkin mama için erken bence en azından 1 yaşını bekleyin.

Sdfgh

Exclusion ın yaş maması da çok kaliteli. Güvenle verebilirsiniz. Normalde kırmızı et benim kedilerimde hazımsızlık yapar. İçinde kuru mamalarda da olan bağırsak sağlığı için gerekli ek destekler de olduğu için hiç hazımsızlık yapmadı benim kedilerimde. Herkese tavsiye ederim. Onun dışında felicia ve natura da alıyorum. Natura da çok iyi. Kedilerim en çok exclusion ve natura seviyor.(naturon diye bir marka da var onunla karıştırmayın)

buketguven

Bence verilebilir. yavru yaş mamaların içeriği belki daha iyi olabilir ama illaki yavru veya yetişkin olmasına gerek yok bence. Yaş mamalarda su ve protein ihtiyacı karşılanıyor. Fakat kuru mamada tanelerinden dolayı yavru kullanılabilir oda yerken kıramayabilirler o yüzden.