Veteriner Sonrası Veteriner Maması

Salihaylmz

Kesim 15 gündür ishaldi veterinere gittik kan testi ve röntgen çektirdik 3 iğne yaptırdık
Kan sonuçları temiz çıktı röntgenin de ise gaz sadece gözüküyor
Veteriner hekimimiz 3 gün kullanacağımız probiyotik verdi bugün 3.gün bir ilerleme göremedin açıkçası 1.gun hariç
Veteriner hekimimiz mama da önermişti ama hesap pahalı tutunca onu anlamadım malesef bağırsakları ishali için veteriner maması kullanadınız mı acaba? Kesin çözüm olur mu? Fotoğrafa kullandığımız probiyotigi koydum

15 CEVAP

Warriorsans

Benimde kedimde ishal vardı belki mamanız yada verdiğiniz farklı bişey ishal yapıyor olabilir. Ben verdiğim malt ödül maması vs her şeyi birkaç gün kestim sadece kuru mama verdim baktım ishali geçiyor anladım ki mamadan değil kullandığım başka bişeyden. Tek tek hepsini deniyoruz şimdi suçluyu bulana kadar. Ki barf mama veriyordum onu keseli ishal olmadı belki de o yapıyordu. Öncesinde gimcat gastrointestinal macun kullandım hiçbir işe yaramadı ishali için. Birde gazı varsa karnına masaj yapmayı ihmal etmeyin ç

DoraFiko

Dışkı muayenesi yapıldı mı kedinize? Parazit ihtimalini de değerlendirin. 15 gün ishal çok fazla bir süre. Probitotikle toparlaması lazım. Düzelmiyorsa ayrıntılı dışkı tahlili yaptırın. Aynı sorunu yaşadık bizde günlerce. Meğerse paraziti varmış. Parazit uygulamalarını aksatmamama rağmen. Bazı parazit türleri çok inatçı oluyor hemen dökülmüyormuş

diablerose

gimcat gastrointestinal macun almayi dusunun derim. mideye bagirsaklara ishale kabiza iyi geliyor hep

diablerose

hangi mamayi kullaniosunuz

septikbaykus

Probiotik kullan net ve kesin söylüyorum

septikbaykus

hangisi ve ne kadar süre ?

septikbaykus

3 gün yeterli bir süre diyemeyiz ama

septikbaykus

Kesin çözüm mama konusu zorlama olmuş. Virbac mı önerdi ? ben olsam kefir alır 1 hafta verirdim

Salihaylmz

Var kullandım kullaniyorduk ama o da işe yaramadi malesef

Salihaylmz

Probiyotik resimdeki kullanıyoruz veteriner hekimimiz verdi 3 günlük olarak 3 tüp
Onlar bitti ama ilerleme yok malesef

Salihaylmz

Ben de öyle düşünmüştüm ama veteriner hekimimiz 3 tane verdi
Geçmezse kesin çözüm mama önerdi
Kesin çözüm mü ona güvenemedim tabi 2 kilo mamaya 170 tl istedi

Salihaylmz

Gazı olduğu için yoğurt kefir vermek istemedim hazımsızlık yapar diye düşündüm çünkü evde her şeyi denedim olmadı
Yoğurt haşlanmış tavuk patates bile
İste sonra çare veteriner oldu onda da fatura fazla oldu mamayı alamadım ama veteriner ısrar etti probiyotik yerine

Salihaylmz

Her şeyi kestim mamasını degistirdim malt vermedim ödül maması almıyorum uzun zamandır ama malesef bir şey değişmedi
Röntgende çok fazla gaz gözüküyor sadece bunu biliyorumishal de ondan mı kaynaklı anlamadım

Lokumcukk

Gimcat gastrointestinal malt alın düzenli verin emin olun geçicektir mamasını değiştimenizede gerek kalmaz

Salihaylmz

Onu kullandım işe yaramadi malesef