Acana Pacifica Mama Deneyim

Warriorsans

Merhaba bu sefer bir soru sormak yerine belki almak isteyenler vardır diyerek deneyimimi aktarmak istedim. Acana pacifica mamanın 1,8 olanını almıştım ve şuan bitmek üzere.

Kedim tekir 1,5 yaşında 3,5 kg dişi ve kısır.

Kedimi acana mamadan önce mystic ve n&d karıştırarak besliyordum. Ben geçiş sürecini 15 gün kadar tuttum bir sorun olmasını istemediğim için ki herhangi bir ishal, kakada yumuşama sorunu yaşamadık.

Mama aşırı derecede balık kokuyordu özellikle ilk aldığımda paketini maske takarak falan açıyordum ama ya zamanla alıştım yada zamanla kokusu azaldı artık o kadar rahatsız etmiyor.

Günlük 40/45 gr veriyorum. Kedim bu mamayı bayıla bayıla yiyor ama seçici bir kedi değildir her şeyi yer neredeyse. Herhangi bir kilo artışı/azalışı yaşamadık. Tüylerinin dökülmesi iyice azaldı çok az dökülüyor ve pamuk gibi yumuşacık oldu. Kusma sindirememe gibi sorunlar yaşamadık.

Bu mama hakkında söyleyeceğim kötü tek şey fiyatının yüksek olması. Haliyle bende bu yüzden acanayla yoluma devam edemeyeceğim. Şuan brit care geçiş sürecine girdik umarım bu mamadan da memnun kalırız.

31 CEVAP

hannnngggg

kedi kölesi olmuşuz biz ne diyebilirim ki ahhsjsjsj 😻😻😻

Poncimin

İlk Bountiful Catch kullandık. Kedim Acana sever mi görmek için alt serisini aldım ilk, sevince üst serisine geçtik. Sonrasında Acana Pacifica mamasına geçtik. Kedim çok sevdi, en sevdiği Acana maması şuan bu oldu. Yerken mırlıyordu. Tüylerine de iyi geldi, yumuşacık oldu. Yalnız paketin sonuna gelirken kaşınması biraz arttı. Sanırım arkalıklı 2 kere tamamen balıklı mama kullandığımız için oldu. Ben de mama bitince Acana Grassland aldım. Kümes hayvanı ağırlıklı maması. Pacifica'dan daha az sevdi sanırım Pacifica yerken mırlıyordu ama severek yedi yine de. Pacifica güzel mama, analiz değerlerindeki omega dengesi çok iyi ama mamanın tane boyutu biraz küçük, bazen çiğnemeden yutabiliyordu mamayı, böyle olunca hem sindirimi zorlaştırıyor hem de diş sağlığı için kötü oluyor. Grassland mamasının tanelerini daha çok sevdim, daha düzgün iri taneli. Koku olarak da daha hafif. Grassland ile memnunuz şuan. İçerik olarak ördek, hindi, tavuk, bıldırcın, göl balığı içeriyor. Et kaynağı çeşitli, Pacifica güzel olsa da tamamen balıklı mama sürekli kullanımda ağır gelebiliyor, dönüşümlü kullanıyorum o yüzden daha iyi oluyor bence. Şimdi Grassland bitince Wild Prairie alacağım denemek için. Bu üçü arasında dönüşümlü kullanacağım.

simbakedi

kedimin hindi alerjisi olduğu için all life stagesler arasında tek tercih edebildiğim bu oldu, ben de çok memnunum. 4.5kg mamanın sonundayız neredeyse, koşarak gelip yemediği tek gün olmadı. doyurucu fln deniyor da onu gözlemleyemedim hiç, bıraksak 3 bardak yiyecek :D (yedi zamanında), o kadar çok seviyor. ben de fiyatından dolayı sürekli devam edemem, zaten başka çeşitlerini de kullanamıyorum. sadece balıktan devam etmek istemediğim için brit care-bozita-nd-acana arasında gidip gelmeyi planlıyorum. tüy sağlığı, genel sağlığı vs çok iyi kedimin. imkanı olan herkese tavsiye ederim. kedim ne hantallaştı ne de kusma vb sorunlar yaşadı. eski kudurmalarına devam, kısır değil de 3 aylık kedi gibi

Süper üper iyi bir mama. Bize da bayyağı iyi gelmişti proplandan sonra. Tüyleri ışıl ışıl, dökülme yok gibi bir şey. Nefes almadan yiyiyor beyefendi. benim tek aklıma takılan şey magnezyum/ fosfor oranları 🤔 kısır hele de erkek kediler için ne kadar uygun? Uzun vadede problem yaratmasından korktuğum için üst üste acana kullanamayacağım sanırım. Protein oranı bu kadar yüksek olan, kısır kediler için uygun bir mama da yok gibi. Değiştirmeye de kıyamıyorum mamayı. Çok memnunuz çünkü. Berbat bir ikilem.

cat_expert

Ben de royal canin'den acana kitten'e geçmiştim geçişi 12 gün kadar tuttum geçişte hiçbir problem yaşamadık kedim de çok iştahlı yiyor ama inanılmaz bir tüy dökümü başladı, koridorda koşarken bile arkasında tüy öbekleri bırakıyordu. Şu an mecburen tekrar royal canin'e geçiş yaptık bugün 5 gün oldu ve tüy dökümü gözle görülür şekilde azaldı. Önümüzdeki ay nd'yi deneyeceğim fiyatlar biraz can sıkıyor ama yapacak bir şey yok. Acana içerik olarak en iyi mamalardan biri ama gerçek etten gelen protein her kedi için iyi sonuç vermiyor maalesef.

septikbaykus

+1 an itibari ile kullanıyorum tüy ve derisi çok iyi oldu. tabi ben mutamin de kullanıyorum. koku konusu göreceli ve kadınlar aşırı abartıyor bu konuyu. Mama kokusu beni ilgilendirmiyor zira faydasına bakıyorum ben.

Pahalı olmasa harika bir mama

orhdoner

Teşekkür ederiz 🥰🙏❤️ Bizde de vardı tüy dokumu ben de aldım kullanıyorum gerçekten de azaldı dökülme iyi bir mama ayrıca ishal falan da olmadılar zaten ben ND den geçmiştim sorun yaşamadım şükürler olsun yanlış evet fiyatlar uçtu haklısınız Allah herkese kolaylık versin sizlere de 🙏

Palyaco

Her kediye iyi gelmiyor cok seçici kediler maalesef yemiyor benim kedim gibi iyi gelen arkadaşlar kullanmaya devam edin maalesef bizim waffl hiçbirini yemedi

simbakedi

@Afedersinizamasakinm uriner sistemi koruyu bir mama olarak geciyor pacifica. ben de ayni ikilemdeyim ama hangi mama olursa olsun bu risk var diye dusundugumden biofeline urinary d tablet kullanmayi dusunuyorum. yani brit care bile kullansam bu ikilemde kalirdim sanirim

hannnngggg

bilgilendirme için teşekkürler 😻bende acana bountiful catche yavaş yavas geçiş yapıyorum suan 3. günümüzdeyiz geçiş süresinde, deniz ürünleri hiç sevmiyorum balık yiyemiyorum mama gerçekten çok kötü kokuyor mama kapları benim odamda duruyor resmen odamı balık kokusu kaplamış zamanla alışırım diye düşünüyorum dışkısına baktığımda ağır bir koku henüz olmadı umarım benim kedime de acana yarar 🙏🏻

Warriorsans

@cat_expert aa öyle mi bizde de tüy dökülmesini azalttı. Gerçekten her hayvanda her mama çok farklı sonuçlar getiriyor. İyi gelsin de aslında içerik çok kötü olmadığı sürece kullanılabilir bence.

Warriorsans

@hannnngggg Bende hiç dayanamam hayvansal gıdalar tüketmiyorum zaten evde yumurta bile pişse midem bulanır bu mamaya alışmam zor oldu 😅 ama tavsiyem öğünlü beslemeniz ve o an yiyip bitireceği kadar vermeniz mesela önüne koydunuz sabah yarım saat içinde yediği kadar yesin kalırsa kaldırın hem bu şekilde odanız kokmaz hemde daha sağlıklı olduğu söyleniyor

Warriorsans

@septikbaykus normal şartlarda evde hayvansal gıda pişmediği için bu tarz hayvan kokularına alışık değilim belki de ondan bana çok ağır geldi bilemiyorum

orhdoner

Sağolun sizinkine de afiyet şifa olsun inşallah çok teşekkürler 🥰🥰🙏❤️

hannnngggg

kedim 7 aylık oldu suana kadar hep serbest besleme uyguladım istediği zaman gidip mama kabından yiyor üç bes tane gelip kıtırdatıyor öğünlü beslenmenin çok saglıklı olduğunu biliyorum ama mama kabı boş olunca açlıktan ölür gibi geliyor djjdkd dilenci moduna giriyor hemen annem falanda kıyamıyor mama kabı boş mama koy ne biçim bakıyorsun diyor o yüzden denemeye çekiniyorum üzülüyorum dünyaya bi kere gelmiş istediği kadar yesin diyorum ama bu çok yanlış 🥲